Fundacja Inicjatywa B

12. DPoV – Za kulisami. OKO nadchodzi!

12. DPoV – Za kulisami. OKO nadchodzi!

12. edycja żarowskiego festiwalu filmowego „Different Point of View” odbędzie się tej jesieni w Gminie Żarów. Jeszcze w tym roku zaprosimy Państwa na serię 5 kin plenerowych: w Żarowie, w Mrowinach, w Kalnie oraz we Wierzbnej. W ramach projekcji zewnętrznych wyświetlimy 16 krótkometrażowych filmów fabularnych i dokumentalnych o różnorodnej tematyce, na dużym ekranie kinowym oraz z dobrym nagłośnieniem i festiwalowymi leżakami.

W ramach 12. edycji odbędą się także filmowe wydarzenia towarzyszące tj. „Młodzi filmowcy z Dolnego Śląska – dotychczasowe sukcesy i perspektywy na przyszłość” (spotkanie moderowane przez Piotra Czerkawskiego), „Produkcja muzyki filmowej” (wykład Patryka Sceliny o warsztacie filmowca), „Pokazy filmowe w technologii VR” (spotkanie autorskie z Pawłem Jóźwiakiem-Rodanem) oraz „Kręcimy klip za pomocą appki w smartphonie” (warsztaty filmowe z Jarkiem Tokarskim).

OKO nadchodzi…

Fundacja Inicjatywa B rozpoczęła dynamiczne przygotowania do realizacji 12. odsłony żarowskiego festiwalu filmowego „Different Point of View”. Przed pierwszym spotkaniem z „Okiem”, prowadzimy ustalenia, projektujemy oraz tworzymy, aby zobaczyć się z mieszkańcami Gminy Żarów już 17 września br.!

W tym tygodniu spotkaliśmy się w przestrzeni miejskiej, aby stworzyć identyfikację wizualną festiwalu, który odznacza się „Innym Punktem Widzenia”… stąd plakat, grafiki internetowe i zwiastun festiwalu będą odznaczały się lokalnym klimatem. Ponownie w centrum Żarowa pojawiło się „OKO” zaginając małomiasteczkową codzienność. Kto na nas trąbił, kto krzyczał, kto w górę kciuk pokazywał? Cieszymy się, że takie performansy wam się podobają… Do zobaczenia na festiwalu, a tymczasem czekajcie na afisze, materiały wideo i inne informacje zapowiadające 12. edycję „Different Point of View”.

Informacje organizacyjne

Tegoroczną edycję lokalnego wydarzenia filmowego sfinansowano ze środków „Fundacji PZU”/„Partner Fundacja PZU”. Organizator festiwalu: Fundacja Inicjatywa B. Podziękowania za wsparcie produkcji identyfikacji wizualnej: M Catering Jacek Marczyński, Wojciech Kluba, Grzegorz Lewicki oraz Browar Łażany.