Fundacja Inicjatywa B

12. DPoV – Ostatnie festiwalowe kino w Żarowie

12. DPoV – Ostatnie festiwalowe kino w Żarowie

8 października w ramach 12. edycji Żarowskiego Festiwalu Filmowego „Different Point of View” odbył się ostatni, konkursowy pokaz filmów. Ze względu na warunki atmosferyczne seans filmowy nie mógł odbyć się w żarowskim Parku Miejskim. W sali widowiskowej przy ul. Armii Krajowej w Żarowie, Fundacja Inicjatywa B zaprezentowała bardzo ciekawe 4 krótkometrażowe filmy: „Czy potwory jedzą kiwi?” w reż. Pawła Podolskiego, „Pokój studentowi, tanio” w reż. Rafała Samusika, „Tak jest dobrze” w reż. Marcina Sautera oraz „Maria nie żyje” w reż. Martyny Majewskiej.

Był to ostatni pokaz filmów w ramach tegorocznej edycji Żarowskiego Festiwalu Filmowego. Wszystkie filmy zaprezentowane w Żarowie, we Wierzbnej oraz w Kalnie brały udział w konkursie na „Najlepszy film” festiwalu, który zostanie wyłoniony przez komisję konkursową składającą się z: Piotra Czerkawskiego, Jarka Tokarskiego, Pawła Jóźwiaka-Rodana oraz Patryka Scelinę. Werdykt jury ogłosimy już wkrótce!

Informacje organizacyjne

Organizator: Fundacja Inicjatywa B. Wsparcie organizacyjne: Agencja Reklamowa Geospace, Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Żarowie, Urząd Miejski w Żarowie. Patronat medialny: Telewizja Sudecka, Radio Sudety 24, Swidnica24.pl oraz Doba.pl. 12. edycję żarowskiego festiwalu filmowego „Different Point of View” sfinansowano ze środków „Fundacji PZU”.