45. rocznica powstania „Nagiej Panny”

45. rocznica powstania „Nagiej Panny”

W 2023 roku obchodzimy 45. rocznicę powstania „Nagiej Panny”, którą w 1978 roku w „Żarowskich Zakładach Materiałów Ogniotrwałych” stworzył Ryszard Waldemar Zamorski.

Inspirując się 45-leciem istnienia żarowskiej rzeźby, Fundacja Inicjatywa B oraz Partnerzy 7 maja 2023 roku o godz. 16.00 zapraszają do udziału w wydarzeniu składającym się z bloków tematycznych:

  • Tematyczna gra terenowa – W oparciu o autorski scenariusz, uczestnicy gry poznają historię żarowskiej rzeźby poprzez zadania i zagadki przygotowane przez organizatorów. W ramach zaprojektowanej gry będzie można zdobyć gadżety tematyczne; związane bezpośrednio z „Nagą Panną”. Aby wziąć udział w grze należy wysłać zgłoszenie na adres: wezmeudzial@inicjatywab.pl podając następujące dane: imię i nazwisko, wiek, numer telefonu oraz adres e-mail. Liczba miejsc ograniczona. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń.
  • „Naga Panna” na archiwalnych fotografiach – Miniwystawa prezentująca zdjęcia archiwalne mieszkańców Żarowa na których można dostrzec figurę rzeźby.
  • Performatywne czytanie wierszy o „Nagiej Pannie” – Aktorzy Teatru Bezdomnego im. Bohumila Hrabala zaprezentują wybrane utwory literackie nadesłane przez mieszkańców Żarowa w ramach „Konkursu na wiersz, z parasolką lub bez”, który w formie on-line odbył się w 2020 roku.
  • Stoisko gastronomiczne – W ramach wydarzenia Koło Gospodyń Wiejskich z Imbramowic przygotuje dla uczestników wydarzenia poczęstunek składający się z tematycznych babeczek i napojów.
  • Urban sketching – Rysowanie „tu i teraz” („on location”), czyli tworzenie szkicowanych obrazków z „Nagą Panną” w roli głównej. Plener pokazowo poprowadzi Michał Hajdukiewicz, miłośnik plenerowego malowania.

Informacje organizacyjne: Organizator: Fundacja Inicjatywa B. Partnerzy: Stowarzyszenie Labiryntarium.pl, Teatr Bezdomny im. Bohumila Hrabala, Agencja Reklamowa Geospace, KGW Imbramowice, Jacek Marczyński oraz Ślężański Ośrodek Kultury. Wstęp wolny.

Share on
Dodaj komentarz