Koloryzacja i wyostrzenie zdjęć Babica

Koloryzacja i wyostrzenie zdjęć Babica

Fundacji Inicjatywa B rozpoczyna przygotowania do wernisażu wystawy: „Babic żarowskim fotografem był”, który odbędzie się 13 maja 2023 roku w Żarowskiej Strefie Wystawienniczej. W związku z powyższym zachęcamy mieszkańców Żarowa do udostępnienia prywatnych zdjęć „z konikiem” oraz innych fotografii wykonanych przez Józefa Babica, które mogłyby zostać wyeksponowane w naszej galerii.

Aby zachęcić mieszkańców Żarowa do współtworzenia wystawy chcemy „pokolorować ich wspomnienia”! Czarno-białe zdjęcia mają swój klimat, jednak warto przypomnieć sobie o barwach tamtych czasów – stąd też pomysł, aby metodą komputerową wykonać koloryzację starych zdjęć i nieco poprawić ich ostrość.

Jeśli w swoim albumie rodzinnym posiadasz zdjęcia, na których pozujesz z legendarnym konikiem udostępnij je do skanowania. Fotografię zdigitalizujemy, pokolorujemy, wyostrzymy – a w zamian za udostępnienie jej kopii na wystawę otrzymasz wersje cyfrową zdjęcia na płycie CD lub e-mailem.

Fotografie (w kopercie z dołączonymi informacjami: imię i nazwisko, adres e-mail, numer telefonu) można dostarczać do Żarowskiej Strefy Wystawienniczej w godzinach jej funkcjonowania tj. w czwartki i niedziele do 30. kwietnia br. w godz. 17.00-20.00.

Po skopiowaniu zdjęć nienaruszone oryginały będzie można odebrać osobiście z Żarowskiej Strefy Wystawienniczej, która w powyższe dni i godziny obsługiwana jest przez wolontariuszy Fundacji Inicjatywa B.

Informacje organizacyjne: Organizator: Fundacja Inicjatywa B. Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

Share on
Dodaj komentarz