Warsztaty digitalizacji dla KGW Imbramowice

Warsztaty digitalizacji dla KGW Imbramowice

Fundacja Inicjatywa B zaprasza na warsztaty digitalizacji dedykowane dla Koła Gospodyń Wiejskich z Imbramowic oraz lokalnej społeczności. Celem tematycznego spotkania jest rozwinięcie umiejętności młodzieży, osób dorosłych i seniorów związanych z technikami ucyfrowienia archiwaliów oraz poprawa kompetencji dot. utrwalania dziedzictwa KGW oraz historii wsi.

Program warsztatów digitalizacji składać się będzie z autorskiego bloku teoretyczno-praktycznego, w ramach którego przybliżymy tajniki i zagadnienia dot.: ucyfrowienia fotografii i dokumentów, użycia różnych skanerów i aplikacji w praktyce oraz tworzenia formatów archiwalnych i prezentacyjnych na potrzeby działalności KGW Imbramowice i mieszkańców wsi.

Bezpłatne warsztaty odbędą się 12 listopada 2022 roku o godz. 10.00 w świetlicy wiejskiej (Imbramowice, ul. Żarowska 34). Na warsztaty obowiązują zapisy (prowadzone przez KGW). O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc ograniczona.

Informacje organizacyjne: Organizator: Fundacja Inicjatywa B, Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030. Współpraca: Koło Gospodyń Wiejskich w Imbramowicach.

Share on
One Reply to “Warsztaty digitalizacji dla KGW Imbramowice”
Dodaj komentarz