„Zielone biuro – zielona edukacja”. Szkolenie tematyczne dla liderów NGO z Gminy Żarów

„Zielone biuro – zielona edukacja”. Szkolenie tematyczne dla liderów NGO z Gminy Żarów

Fundacja Inicjatywa B zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych, instytucji publicznych, jednostek budżetowych oraz grup nieformalnych z terenu Gminy Żarów do uczestnictwa w szkoleniu-warsztatach pn. „Zielone biuro – zielona edukacja”, których realizacja została sfinansowana ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

Szkolenie odbędzie się w dniu 5 listopada br. w przygotowywanym pod działalność wystawienniczą pomieszczeniu „Żarowskiej Strefy Wystawienniczej” (Żarów, ul. Armii Krajowej 22; dawne EKO). Spotkanie podzielone zostało na dwa bloki dla dwóch grup: pierwszej – 13.00-16.00, drugiej – 17.00-20.00.

Dlaczego warto wziąć udział w tym wydarzeniu? Osoby uczestniczące w nim:

  • poznają odpowiedź na pytanie „dlaczego ślad węglowy i ślad wodny dotyczą mnie i mojego zespołu?”;
  • dowiedzą się skąd brać rzetelne i sprawdzone informacje na temat klimatu;
  • poznają sposoby na wdrożenie rozwiązań ekologicznych w funkcjonowaniu i działaniach programowych oraz promocyjnych ich fundacji i stowarzyszeń;
  • dowiedzą się dlaczego opowiadanie o klimacie przez straszenie katastrofą nie działa;
  • poznają rolę ich organizacji w budowaniu postaw proekologicznych w lokalnej społeczności;
  • dostaną przykłady praktycznych narzędzi, które mogą ułatwić im ekologizację ich funkcjonowania na poziomie organizacji pracy i zarządzania projektami (w tym także tych, które pozwolą im wprowadzić oszczędności na poziomie zużycia energii).

Przez ostatnie dwa lata coraz więcej organizacji społecznych, instytucji i grup aktywistycznych w Polsce zauważa konieczność reagowania na wyzwania przed jakimi stoimy w kontekście zmian klimatu – z jednej strony inspiracją dla tego trendu są młodzieżowe ruchy klimatyczne, a z drugiej wszechobecna narracja dotycząca antropocentrycznych źródeł katastrofy klimatycznej i nierówności z nią związanych. Jednak język, którego używa środowisko naukowe jest często zbyt specjalistyczny dla osób tworzących projekty społeczne, a powszechna opinia o ekologii wiąże się z mitami o drogich inwestycjach, wysokich kosztach adaptacji naszych działań oraz konieczności posiadania wsparcia osób eksperckich z sektora biznesowego. Tymczasem bycie eko i troska o środowisko nic nie kosztują – wystarczy dobrze zaplanować swoje działania i otworzyć się na alternatywne rozwiązania!

Krzysztof Bielaszka

Aby ułatwić Wam stawianie pierwszych kroków w zazielenianiu Waszych praktyk, projektów i działań, zapraszamy na bezpłatne szkolenie dla przedstawicieli i przedstawicielek organizacji pozarządowych i grup oddolnych, dla których troska o środowisko naturalne jest ważna w codziennej pracy. Chcecie rozpocząć swoją przygodę z działaniem w sposób ekologiczny, ale nie wiecie jak zacząć? Dołączcie do naszej grupy 5 listopada!

Aby wziąć udział w szkoleniu w ramach projektu: „Żarowska Strefa Wystawiennicza” należy wysłać swoje zgłoszenie poprzez formularz dostępny na: https://bit.ly/3TU0Hu4. Ilość miejsc jest ograniczona. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń.

Spotkanie poprowadzi: Krzysztof Bielaszka – menedżer, producent i promotor kultury, pasjonat budowania i rozwijania potencjału sektora kultury – tworzy m.in. programy szkoleniowe i kompetencyjne, konferencje i seminaria, wspiera działania badawcze i sieciujące. Trener i rzecznik implementacji procesów związanych z ekologizacją przemysłu kultury. Zwolennik współpracy międzysektorowej – uważa, że prawdziwa siła kultury wynika ze współpracy instytucji, sektora pozarządowego i inicjatyw niezależnych. Na stałe związany z Fundacją Ładne Historie, w której realizuje działania wokół lokalnej społeczności wrocławskiego osiedla Plac Grunwaldzki, ale wciąż aktywnie prowadzi działania szkoleniowe dla sektora kultury na terenie całej Polski. Współpracował m.in. ze Strefą Kultury Wrocław, Biurem Kreatywnej Europy w Warszawie, Instytutem Adam Mickiewicza w Warszawie, Fundacją ART Transparent, OP ENHEIM, Fundacją Avant Art. Prywatnie interesuje się ekologią, poezją i sztuką współczesną, aktywizmem i edukacją globalną, wpływem technologii na funkcjonowanie społeczeństwa, a także historią Wrocławia i Dolnego Śląska.

Klauzula informacyjna: Administratorem danych osobowych jest Fundacja Inicjatywa B, ul. Armii Krajowej 2/1, 58-130 Żarów. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie na podstawie art.6 ust.1 lit. a. RODO, tj. wyrażenia zgody na przetwarzanie danych w związku z przeprowadzeniem zadań realizowanych przez Fundację Inicjatywa B. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celach związanych z działaniami projektu: „Żarowska Strefa Wystawiennicza” i nie będą przekazywane podmiotom zewnętrznym za wyjątkiem sytuacji przewidzianych przepisami prawa. Dane osobowe umieszczane będą na portalu społecznościowym Facebook i Instagram oraz na stronie internetowej: www.inicjatywab.pl, które znajdują się na serwerach umieszczonych poza granicami Unii Europejskiej. Dane osobowe przechowywane będą do czasu wycofania zgody na ich przetwarzanie a ich podanie ma charakter dobrowolny. Osobom udostępniającym dane osobowe przysługują prawa: dostępu do danych, sprostowania danych, usunięcia danych, ograniczenia przetwarzania danych, przeniesienia danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. W każdym momencie można także wycofać zgodę na przetwarzanie danych, przy czym cofnięcie zgody nie będzie wpływać na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na jej podstawie przed wycofaniem.

Informacje organizacyjne: Organizator: Fundacja Inicjatywa B, Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

Share on
One Reply to “„Zielone biuro – zielona edukacja”. Szkolenie tematyczne dla liderów NGO z Gminy Żarów”
Dodaj komentarz