Finał projektu”PARK51. Kontynuacje”

Finał projektu”PARK51. Kontynuacje”

Fundacja Inicjatywa B zaprasza na finałowe wydarzenie realizowane w ramach programu stypendialnego Tomasza Nycza pn. „PARK51.Kontynuacje”, które dofinansowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

„PARK51. Kontynuacje” to ważny dla lokalnej społeczności projekt, traktujący Park Miejski w Żarowie w sposób interdyscyplinarny i atrakcyjny, który kierowany jest do osób w różnym wieku. „Kontynuacje” rozwinęły działania edukacyjne zapoczątkowane w 2017 roku i stanowią przyczynek do rozwoju szeroko rozumianego ruchu turystycznego, umacniania tożsamości regionalnej oraz promocji kolekcjonerskiego ogrodu z Żarowa.

Podczas parkowego spotkania odbędą się modułowe, nierozerwalnie związane ze sobą punktu programu, które są efektem długofalowej pracy projektowej:

  • 19.30 – Wernisaż plenerowej wystawy projektowej składającej się z 10 plansz przedstawiających: kontekst historyczny, przedwojenne widoki parku w latach jego świetności, niepublikowane nigdzie fotografie parku z lat 20-30 XX wieku, zdjęcia archiwalne z 1987 roku, przedwojenne i powojenne „spotkania” społeczności lokalnej w parku, cyfrowy zielnik unaoczniający wybrane: liście, owoce, kwiatostany i szyszki pochodzące z drzew żarowskiego „arboretum”, korę najciekawszych drzew, współczesne fotografie autorstwa mieszkańców Gminy Żarów oraz mapę parku z opisanym drzewostanem.
  • 20.00 – Spacer dendrologiczny po Parku Miejskim w Żarowie – Rzecz traktująca park i jego kolekcję drzew w sposób profesjonalny i empiryczny. Podczas oprowadzania uczestnicy wydarzenie poznają starodrzew i jego rolę w kompozycji historycznego założenia. Spacer poprowadzi mgr inż. Robert Sobolewski: ogrodnik, architekt krajobrazu, specjalista dendrolog. Autor i współautor publikacji naukowych z zakresu ochrony środowiska oraz dendrologii, współautor Leksykonu Zieleni Wrocławia. Autor licznych szkoleń, warsztatów oraz spacerów dendrologicznych.
  • 21.00 – Słuchowisko audio-wizualne – Dariusz Miziarski wykorzystując zarejestrowane wcześniej „odgłosy parku” oraz nagrania lektorskie zaprezentuje muzyczny live act, który zostanie okraszony światłem i obrazem.
  • Podczas plenerowego wydarzenia będzie można skorzystać z: „Intuicyjnego przewodnika po Parku Miejskim w Żarowie”, ścieżki audialnej oraz krótkich filmów edukacyjnych.
  • Dodatkowe punkty programu będą opublikowane wkrótce.

Informacje organizacyjne: Projekt został zrealizowany w ramach stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które otrzymał Tomasz Nycz. Organizator: Fundacja Inicjatywa B. Partnerzy: Dendrologia Sobolewski, Agencja Reklamowa Geospace, Dariusz MIZIDAR Miziarski oraz Gmina Żarów. Patronat medialny: Swidnica24.pl, Doba.pl oraz Radio Sudety 24.

Share on
Dodaj komentarz