Autokarowa wycieczka dendrologiczna z przewodnikiem po ogrodach przypałacowych z terenu Gminy Żarów

Autokarowa wycieczka dendrologiczna z przewodnikiem po ogrodach przypałacowych z terenu Gminy Żarów

Fundacja Inicjatywa B zaprasza na wydarzenie realizowane w ramach programu stypendialnego Tomasza Nycza pn. „PARK51.Kontynuacje”, które dofinansowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Tematyczne oprowadzanie po ogrodach-parkach przypałacowych z terenu Gminy Żarów, które poprowadzi Dendrologia Sobolewski z Wrocławia obejmie: park w Łażanach, aleję Lip krymskich k. Krukowa, park w Siedlimowicach oraz park we Wierzbnej. Podczas spacerów, których tematem głównym będzie historyczna zieleń, uczestnicy wycieczki autokarowej dowiedzą się o kompozycji poszczególnych parków, ich metamorfozie na przestrzeni lat, przeznaczeniu i funkcji drzew na obszarach przypałacowych.

Aby wziąć udział w wydarzeniu należy wysłać zgłoszenie na adres: wezmeudzial@inicjatywab.pl podając następujące dane: imię i nazwisko, wiek, numer telefonu oraz adres e-mail. Liczba miejsc ograniczona. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń oraz opłacenie biletu w wysokości: 10.00 zł (pokrycie kosztów związanych z wynajęciem autokaru).

  • Wydarzenie rozpocznie się rejestracją uczestników wycieczki w Parku Miejskim w Żarowie o godz. 16.00, a zakończy ok. godz. 19.30 w tym samym miejscu. Organizator zastrzega możliwość zmiany czasu trwania wycieczki, terminu lub odwołania wydarzenia.
  • Zgłoszenie uczestnictwa w wydarzeniu zobowiązuje do opłaty (przedpłata) za bilet na rachunek: 44 1090 2369 0000 0001 0854 1066 – Tytuł przelewu: „imię i nazwisko”. Po zaksięgowaniu wpłaty uczestnicy otrzymają potwierdzenie udziału w wydarzeniu drogą e-mail. W przypadku braku obecności uczestnika w dniu realizacji wydarzenia organizator (Tomasz Nycz) nie zwraca pieniędzy.

Spacery poprowadzi mgr inż. Robert Sobolewski: ogrodnik, architekt krajobrazu, specjalista dendrolog. Autor i współautor publikacji naukowych z zakresu ochrony środowiska oraz dendrologii, współautor Leksykonu Zieleni Wrocławia. Autor licznych szkoleń, warsztatów oraz spacerów dendrologicznych.

Informacje organizacyjne: Projekt został zrealizowany w ramach stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które otrzymał Tomasz Nycz. Organizator: Fundacja Inicjatywa B. Partnerzy: Dendrologia Sobolewski, Agencja Reklamowa Geospace oraz Gmina Żarów. Patronat medialny: Swidnica24.pl, Doba.pl oraz Radio Sudety 24.

Share on
2 Replies to “Autokarowa wycieczka dendrologiczna z przewodnikiem po ogrodach przypałacowych z terenu Gminy Żarów”
Dodaj komentarz