Złóż „życzenia” Nagiej Pannie z Żarowa z okazji jej imienin!

Złóż „życzenia” Nagiej Pannie z Żarowa z okazji jej imienin!

Fundacja Inicjatywa B zaprasza do uczestnictwa w kolejnych działaniach animacyjnych wokół żarowskiej rzeźby „Akt”. Tym razem z okazji imienin „Nagiej Panny”, żarowska organizacja pozarządowa przygotowała happening on-line, który 8 maja odbędzie się na stronie www.lokalnakartka.pl.

Aby czynnie wziąć udział w procesie promocji miejskiej rzeźby, wystarczy wejść na stronę: www.lokalnakartka.pl/8-maja/dzien-nagiej-panny-w-zarowie i w komentarzu pod „lokalnym świętem” złożyć/napisać „życzenia” z okazji imienin żarowskiej rzeźby. Aby wpis był kwalifikowalny wystarczy jego treść opatrzyć imieniem i nazwiskiem oraz adresem e-mail, który zostanie wykorzystany do kontaktu z potencjalnymi laureatami. „Życzenia” mogą przybrać formę wiersza, fraszki, krótkiego posta lub innej formy około-literackiej, które w przyszłości mogłyby się stać hasłem/formą promocji „Nagiej Panny” z Żarowa.

Najciekawsze wpisy na stronie www, Fundacja Inicjatywa B nagrodzi reprintem plakatowym (format A3) pracy urban sketchingowej autorstwa Michała Hajdukiewicza, artysty z Sobótki, który akwarelą i cienkopisami stworzył poniższą grafikę:

W konkursie mogą wziąć udział dzieci, młodzież, osoby dorosłe i seniorzy z gminy Żarów i nie tylko. Wyniki konkursu zostaną opublikowane na tej stronie do 15 maja br.

Poniżej przedstawiamy nagrodzone w konkursie „życzenia”, które 8 maja pojawiły się na stronie: www.lokalnakartka.pl/8-maja/dzien-nagiej-panny-w-zarowie. Laureatom gratulujemy i prosimy o kontakt (kontakt@inicjatywab.pl) ws. odbioru plakatu.

Droga Panno z parasolem
Chciałbym Ci życzenia złożyć
Chociaż ciało Twe z betonu
Pozwoliłaś miastu ożyć
Oby zimą ciepło było
A w upały wiał Ci wiatr
Abyś była tą jedyną
Od Bałtyku aż do Tatr
Żeby żaden, już nikt więcej
Nie doklejał oczu z gazet
A dla wszystkich zagubionych
Obyś była drogowskazem
Żeby już Cię nikt nie straszył
Żaden wandal, groźne zwierze
Żeby strzegli Cię od złego
Spod nefrytu Twe rycerze

Woytek

Dla Ciebie Stasiu są te życzenia Jesteś z nami od wielu lat,naga z parasolem rozpromieniasz świat.Bez Ciebie Żarów byłby nudny i szary, a człowiek zgorzkniały i stary.. Wciąż bawisz,mamisz,i kusisz. Czy ty naprawdę tak musisz? Przez Szamotownie dla nas stworzona.Oblubienica wszystkich Panna Z Parasolem.

Beti

Niech słoneczko na Cię świeci
Niechaj wielbią Cię poeci
Przy figurze swej niezmiennej
Trzymaj staż swą przed Nefrytem
Ciekawostką bądź Żarowa
Niech się inne miasto schowa

Irka

Czy ją znacie?
Piękna,naga to pani,
Jest z nami już tyle lat
Wśród swoich rycerzy tuż koło nefrytu
stoi z parasolem,
Na swoje miasto każdego dnia spogląda
Przez szamotownie żarowską stworzona
To zamorskiego rzeźba z betonu!
Swym wyglądem przyciąga, kusi ta gorąca babka!
To dzięki niej Żarów się co dzień rozpromienia.
Tak to ona! Stasia – żarowska Naga Panna z parasolem!
Droga Stasiu do Ciebie dzisiaj płyną te zagadkowe życzenia. Bądź z nami przez kolejne lata.

Asia

Naga Panno, która tak pięknie zdobisz nasze miasto, życzę Ci wytrwałości, abyś jak najdłużej nadawała tu uroku. Aby nikt Cię nie zniszczył, abyś była odporna na warunki pogodowe. Aby mijali Cię artyści, którzy dostrzegą w Tobie piękno. Aby omijali Cię wandale i Ci, którzy nie doceniają Twojej obecności w centrum naszego miasta. Zostań z nami jak najdłużej, bo jesteś przepiękną wizytówką żarowskiej ziemi. Życzę Ci, żebyś nigdy nie pozostała wspomnieniem.

Magdalena G.

Więcej o projekcie „Lokalna Kartka 1.0”, który w 2020 roku został dofinansowany przez Narodowe Centrum Kultury można przeczytać na: www.lokalnakartka.pl oraz https://inicjatywab.pl/lokalna-kartka-1-0/. Druk materiałów konkursowych: Agencja Reklamowa Geospace.

Share on
One Reply to “Złóż „życzenia” Nagiej Pannie z Żarowa z okazji jej imienin!”
Dodaj komentarz