Warsztaty filmowe z wykorzystaniem appki w smartfonie

Warsztaty filmowe z wykorzystaniem appki w smartfonie

W ramach 12. edycji Żarowskiego Festiwalu Filmowego „Different Point of View” zapraszamy na dwudniowe warsztaty filmowe pt. „Kręcimy klip za pomocą appki w smartfonie”, które poprowadzi Jarek Tokarski. Zajęcia teoretyczno-praktyczne odbędą się w sali widowiskowo-sportowej przy ul. Armii Krajowej 60a w Żarowie w dniach:

12 listopada 2021 r. – 15.00-20.00 (część teoretyczna)
13 listopada 2021 r. – 10.00-18.00 (część praktyczna)

Uczestnicy dwudniowych warsztatów dowiedzą się, że smartfon to całkiem niezła kamera! Przy odpowiednim użyciu aplikacji i zastosowaniu podstaw filmowania możesz zrealizować naprawdę profesjonalny film. Twórcy tacy jak Steven Soderbergh i Sean Baker swoje filmy kręcą iPhonem, a nawet zdobywają nominację do Oscarów. Na co więc czekasz? Podczas warsztatów zrealizujemy autotematyczny klip dla jednego z lokalnych muzyków. Podczas warsztatów jego uczestnicy nauczą się: kompozycji kadru, planów filmowych, użycia naturalnego oświetlenia, użycia sztucznego oświetlenia, zastosowania ruchu kamery, blokowania ekspozycji oraz czym jest ekspozycja i jak kreatywnie ją wykorzystać, podstaw użycia aplikacji filmujących. Efektem warsztatów będzie filmowy teledysk ilustrujący twórczość zaproszonego do współpracy muzyka, powstały w oparciu o zdobytą wiedzę oraz o sprzęt dedykowany tj. gimbale, slidery, statywy.

Aby wziąć udział w dwudniowych warsztatach filmowych należy wysłać zgłoszenie na wezmeudzial@inicjatywab.pl. W treści wiadomości należy podać: imię i nazwisko, wiek oraz numer telefonu. O udziale w warsztatach decyduje kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc jest ograniczona.

Klauzula informacyjna: Administratorem danych osobowych jest Fundacja Inicjatywa B, ul. Armii Krajowej 2/1, 58-130 Żarów. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie na podstawie art.6 ust.1 lit. a. RODO, tj. wyrażenia zgody na przetwarzanie danych w związku z przeprowadzeniem zadań realizowanych przez Fundację Inicjatywa B. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celach związanych z działaniami projektu: „Warsztaty filmowe z wykorzystaniem appki w smartfonie” i nie będą przekazywane podmiotom zewnętrznym za wyjątkiem sytuacji przewidzianych przepisami prawa. Dane osobowe umieszczane będą na portalu społecznościowym Facebook i Instagram oraz na stronie internetowej: www.inicjatywab.pl, które znajdują się na serwerach umieszczonych poza granicami Unii Europejskiej. Dane osobowe przechowywane będą do czasu wycofania zgody na ich przetwarzanie a ich podanie ma charakter dobrowolny. Osobom udostępniającym dane osobowe przysługują prawa: dostępu do danych, sprostowania danych, usunięcia danych, ograniczenia przetwarzania danych, przeniesienia danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. W każdym momencie można także wycofać zgodę na przetwarzanie danych, przy czym cofnięcie zgody nie będzie wpływać na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na jej podstawie przed wycofaniem.

Organizator: Fundacja Inicjatywa B. Patronat medialny: Radio Sudety 24, Swidnica24.pl oraz Doba.pl. 12. edycję Żarowskiego Festiwalu Filmowego „Different Point of View” sfinansowano ze środków „Fundacji PZU”.

Share on
Dodaj komentarz