Premiera gry „Archiwalne memory o Żarowie”

Rodzinne rozgrywki w „Archiwalne memory o Żarowie”

Fundacja Inicjatywa B w ramach programu pn.: „Biblioteka Dziedzictwa. Kontynuacje”, który otrzymał dofinansowanie z Narodowego Instytutu Dziedzictwa zaprasza na premierę lokalnej gry pamięciowej pt. „Archiwalne memory o Żarowie”.

Do stworzenia lokalnej odsłony popularnego schematu „memory”, niezbędne były zdjęcia pochodzące z rodzinnych albumów mieszkańców Żarowa. Spośród dostępnych zdjęć wybrano 36 fotografii, które wydano w postaci 72 planszetek stanowiących główny element gry opakowanej w autorskie pudełko.

Dodatkiem do niecodziennej publikacji są karty edukacyjne przybliżające wykorzystane w grze fotografie. Wspomniane zdjęcia referencyjne pochodzące głównie z okresu 1945-1989 zostaną omówione przez organizatora rodzinnych rozgrywek przed ich rozpoczęciem, w siedzibie Biblioteki Publicznej w Żarowie.

Zasady gry pt. „Archiwalne memory o Żarowie” są bardzo proste. Wymieszane planszetki układamy w równych rzędach na stole zakrywając stronę z fotografiami. Każdy gracz w jednym ruchu odkrywa dwie planszetki; jeśli są różne – gracz odkłada je na miejsce, a ruch należy do przeciwnika. W przypadku odnalezienia pary gracz zabiera ją z pola gry i wykonuje kolejny ruch. W całej rozgrywce wygrywa osoba, która zdobędzie najwięcej par.

Na premierową rozgrywkę zapraszamy osoby od 5 roku życia, które chcą poznać lokalną historię za pomocą ciekawej formy rozrywkowej autorstwa Fundacja Inicjatywa B. Rodzinne rozgrywki będą również okazją do pozyskania kolejnych materiałów wizualnych, które być może organizator spotkania wykorzysta w dalszych działaniach związanych z animowaniem lokalnej historii.

Rodzinne rozgrywki odbędą się 29 października o godz. 18.00 w siedzibie żarowskiej Biblioteki Publicznej. Wstęp na wydarzenie jest wolny. Liczba miejsc jest ograniczona. Po premierze gry, „Archiwalne memory o Żarowie” będzie można wypożyczyć z Biblioteki Publicznej w Żarowie oraz z biura Fundacji Inicjatywa B.

W tym samym dniu i czasie w Bibliotece Publicznej odbędzie się „Boom na komiks i gry planszowe”, czyli propozycja żarowskiej biblioteki związana z grami karcianymi oraz komiksem tworzonym na żywo przez Karolinę Salwowską. Zachęcamy na wspólne rozgrywki oraz do tworzenia rysunkowej historii!

Projekt został dofinansowany przez Narodowy Instytut Dziedzictwa w programie „Wspólnie dla Dziedzictwa”. Beneficjentem i organizatorem projektu jest Fundacja Inicjatywa B. Partner projektu: Biblioteka Publiczna w Żarowie.

Share on
Dodaj komentarz