Wystawa: 225 rocznica budowy mostu żelaznego na Strzegomce

Wystawa: 225 rocznica budowy mostu żelaznego na Strzegomce

Fundacja Inicjatywa B w ramach programu pn.: „Biblioteka Dziedzictwa. Kontynuacje”, który otrzymał dofinansowanie z Narodowego Instytutu Dziedzictwa zaprasza na wernisaż wystawy pt. „225 rocznica budowy mostu żelaznego na Strzegomce”, który odbędzie się 24 października o godz. 17.00 na skwerze C. Kulmiza w Żarowie.

Niniejsza wystawa będzie próbą podsumowania wiedzy o nieistniejącym zabytku techniki, który od 1796 do 1945 roku łączył dwa brzegi Strzegomki, a który dziś łączy lokalnych badaczy i historyków w poszukiwaniu o nim informacji. Wystawa składać się będzie z wcześniej publikowanych materiałów tekstowych oraz wizualnych, które przybliżamy ponownie z okazji 225 rocznicy budowy mostu żelaznego w Łażanach.

Na wystawie znajdą się informacje oraz materiały wizualne pochodzące ze stron internetowych: Stowarzyszenia Labiryntarium.pl, Żarowskiej Izby Historycznej oraz od osób prywatnych: Marka Zywera i Zbigniewa Malickiego. Wystawa będzie dostępna w formie plenerowej do końca 2021 roku.

Projekt został dofinansowany przez Narodowy Instytut Dziedzictwa w programie „Wspólnie dla Dziedzictwa”. Beneficjentem i organizatorem projektu jest Fundacja Inicjatywa B. Partner projektu: Stowarzyszenie Labiryntarium.pl.

Share on
Dodaj komentarz