Ida- und Marienhütte. Początki żarowskiego przemysłu

Ida- und Marienhütte. Początki żarowskiego przemysłu

Fundacja Inicjatywa B w ramach programu pn.: „Biblioteka Dziedzictwa. Kontynuacje”, który otrzymał dofinansowanie z Narodowego Instytutu Dziedzictwa zaprasza na wydarzenie przybliżające historię dawnej osady przemysłowej, znanej jako Ida- und Marienhütte.

Podczas spotkania dokonamy odsłonięcia tablicy informacyjnej, która zostanie zainstalowana przy ul. Zamkowej w Żarowie. Na edukacyjnej planszy znajdą się: mapka Ida- und Marienhütte, która powstała w oparciu plan sytuacyjny z 1900 roku, archiwalne fotografie, pocztówki oraz tekst stworzony przez Zbigniewa Malickiego.

Po oficjalnym odsłonięciu tablicy organizatorzy spotkania: Fundacja Inicjatywa B oraz Gmina Żarów zapraszają uczestników wydarzenia na prelekcję: „Ida- und Marienhütte. Początki żarowskiego przemysłu”, którą poprowadzi Zbigniew Malicki. Prelekcja historyczna odbędzie się w sali narad Urzędu Miejskiego w Żarowie (II piętro), a każdy jej uczestnik otrzyma ulotkę z mapą dawnego ośrodka przemysłowego.

Wydarzenie składające się z odsłonięcia tablicy oraz prelekcji odbędzie się 22 października o godz. 17.00 przy ul. Zamkowej w Żarowie oraz w siedzibie Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Projekt został dofinansowany przez Narodowy Instytut Dziedzictwa w programie „Wspólnie dla Dziedzictwa”. Beneficjentem i organizatorem projektu jest Fundacja Inicjatywa B. Partner projektu: Gmina Żarów.

Share on
Dodaj komentarz