Projekcje filmowe w technologii VR

Projekcje filmowe w technologii VR

W ramach 12. edycji Żarowskiego Festiwalu Filmowego „Different Point of View” zapraszamy na cztery pokazy filmowe w technologii VR. Bezpłatne pokazy w 360° filmów tj.: „Poza ciałem” oraz „Uśmiech na oddziale” odbędą się w Żarowie z udziałem reż. Pawła Jóźwiaka-Rodana. Po projekcji VR będzie można porozmawiać z reżyserem tychże filmów o technologii, sposobach realizacji tego typu materiałów filmowych i własnych odczuciach.

Film „Poza ciałem” to pierwszy polski thriller 360°VR. Opowiada historię młodego małżeństwa z punktu widzenia mężczyzny – akcję obserwujemy z jego głowy, kłóci się z żoną i wsiada do samochodu… wypił jednak wcześniej kilka kieliszków wina, jest zdenerwowany, jedzie chaotycznie i w pewnym momencie wyjeżdża przed nim ciężarówka.

Film „Uśmiech na oddziale” to doświadczenie dokumentalne VR zrealizowane na Oddziale Onkologii Dziecięcej w Kielcach z udziałem Jerzego Stuhra jako narratora. Mali pacjenci Oddziału Onkologii i Hematologii Dziecięcej, kolejny raz, wzięli udział w warsztatach plastycznych „Słoneczna Galeria”, zorganizowanych przez fundację Urtica Dzieciom.

Aby wziąć udział w projekcjach filmowych VR należy wysłać zgłoszenie na wezmeudzial@inicjatywa. W treści wiadomości należy podać: imię i nazwisko, wiek, numer telefonu oraz wybór seansu filmowego. O udziale w projekcjach decyduje kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc jest ograniczona.

Seanse filmowe: 30 października 2021 (lokal „Czarna sala” Jacka Marczyńskiego). Na seanse filmowe zapraszamy osoby od 13 do 70 lat, w tym zapraszamy serdecznie osoby z niepełnosprawnościami.

  • Seans 1 – godz. 15.00-15.45
  • Seans 2 – godz. 16.00-16.45
  • Seans 3 – godz. 17.00-17.45
  • Seans 4 – godz. 18.00.18.45

Podany wyżej czas trwania seansu obejmuje: rejestrację uczestników, krótką prelekcję na temat filmów, uruchomienie aplikacji, seans filmowy oraz rozmowy z reżyserem.

Klauzula informacyjna: Administratorem danych osobowych jest Fundacja Inicjatywa B, ul. Armii Krajowej 2/1, 58-130 Żarów. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie na podstawie art.6 ust.1 lit. a. RODO, tj. wyrażenia zgody na przetwarzanie danych w związku z przeprowadzeniem zadań realizowanych przez Fundację Inicjatywa B. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celach związanych z działaniami projektu: „Projekcje filmowe w technologii VR” i nie będą przekazywane podmiotom zewnętrznym za wyjątkiem sytuacji przewidzianych przepisami prawa. Dane osobowe umieszczane będą na portalu społecznościowym Facebook i Instagram oraz na stronie internetowej: www.inicjatywab.pl, które znajdują się na serwerach umieszczonych poza granicami Unii Europejskiej. Dane osobowe przechowywane będą do czasu wycofania zgody na ich przetwarzanie a ich podanie ma charakter dobrowolny. Osobom udostępniającym dane osobowe przysługują prawa: dostępu do danych, sprostowania danych, usunięcia danych, ograniczenia przetwarzania danych, przeniesienia danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. W każdym momencie można także wycofać zgodę na przetwarzanie danych, przy czym cofnięcie zgody nie będzie wpływać na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na jej podstawie przed wycofaniem.

Organizator: Fundacja Inicjatywa B. Wsparcie organizacyjne: Jacek Marczyński, Wolein. Patronat medialny: Radio Sudety 24, Swidnica24.pl oraz Doba.pl. 12. edycję Żarowskiego Festiwalu Filmowego „Different Point of View” sfinansowano ze środków „Fundacji PZU”.

Share on
One Reply to “Projekcje filmowe w technologii VR”
Dodaj komentarz