Dotacja Fundacji PZU na 12. edycję żarowskiego festiwalu filmowego Different Point of View

Dotacja Fundacji PZU na 12. edycję żarowskiego festiwalu filmowego Different Point of View

Fundacja Inicjatywa B otrzymała dofinansowanie na realizację 12. edycji żarowskiego festiwalu filmowego „Different Point of View”. Dotację w „trybie pozakonkursowym” w wysokości 38.300 zł przyznała Fundacja PZU.

Żarowski festiwal filmowy pn. „Different Point of View” realizowany jest przez Fundację Inicjatywa B od 2012 roku. Jego 12. edycja odbędzie się jesienią 2021 roku w Żarowie, w Kalnie, we Wierzbnej oraz w Mrowinach i składać się będzie z następujących punktów programowych:

  • Warsztaty pt. „Kręcimy klip za pomocą appki w smartphonie”. Wykorzystanie możliwości technologicznych podręcznej kamery – Dwudniowe warsztaty teoretyczno-praktyczne podczas, których uczestnicy warsztatów dowiedzą się, że przy odpowiednim użyciu aplikacji i zastosowaniu podstaw filmowania można zrealizować naprawdę profesjonalny film smartfonem. Osoby biorące udział w warsztatach dowiedzą się o: kompozycji kadru, planów filmowych, użycia naturalnego oświetlenia, użycia sztucznego oświetlenia, zastosowania ruchu kamery, blokowania ekspozycji oraz czym jest ekspozycja i jak kreatywnie ją wykorzystać. Efektem warsztatów będzie filmowy teledysk ilustrujący twórczość zaproszonego do współpracy lokalnego muzyka. Teledysk powstanie w oparciu o zdobytą wiedzę oraz o sprzęt dedykowany tj. gimbale, slidery, statywy.
  • Pokaz filmu „Poza ciałem” w technologii VR – Pokaz filmów w 3600 . W ramach spotkania odbędą się 4 seanse filmowe w technologii VR na 10 headsetach w ramach których przedstawimy film Pawła Jóźwiaka-Rodana pt. „Poza ciałem”. Po projekcji filmu każdorazowo odbędzie się spotkanie z reżyserem z którym porozmawiamy o technologii, sposobach realizacji filmów VR i odczuciach widzów.
  • Wykład: „Młodzi filmowcy z Dolnego Śląska – dotychczasowe sukcesy i perspektywy na przyszłość” – wykład tematyczny z zakresu twórczości młodych filmowców z Dolnego Śląska, ich dorobku filmowego oraz perspektyw na kolejne produkcje filmowe. Wykład obejmie zagadnienia tj. planowanie produkcji filmowej, sposoby realizacji materiałów wizualnych, autokreacja, finansowanie własnej produkcji filmowej, relacje z producentami, trudności w realizacji filmu oraz funkcjonowanie filmów na festiwalach filmowych. W ramach spotkania zaprosimy jednego z młodych twórców, który w rozmowie autorskiej opowie o swojej twórczości, trudnościach i sukcesach. Spotkanie będzie doskonałym przygotowaniem dla rozpoczynających przygodę z szeroko pojętym filmem osób, ale także będzie cenną informacją dla tych, którzy chcą poznać drogę filmu od preprodukcji do premiery.
  • Produkcja muzyki filmowej – to wykład, który ma na celu uchylenie rąbka tajemnicy jaką kryje za sobą współczesna produkcja muzyki na potrzeby mediów. W czasie prezentacji zostanie szczegółowo omówiony proces powstawania muzyki w kontekście produkcji filmowej. Uczestnicy zajęć dowiedzą się z jakich warstw składa się filmowa ścieżka dźwiękowa, zapoznają się z technikami rejestracji dźwięku np. setka, foley, synchrony, postsynchrony, sound design. Zaznajomią się z tematyką muzyki immanentnej etc.
  • Kino pod chmurką czyli projekcje filmowe w plenerze, w ramach których zaprezentujemy kilkanaście krótkometrażowych filmów fabularnych / dokumentalnych w Żarowie, w Kalnie oraz we Wierzbnej. Dodatkowo w ramach festiwalu odbędzie się jeden pokaz specjalny.
  • Projekcje filmowe z komentarzem odautorskim w „Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym” w Mrowinach. Seans filmowy będzie obejmował projekcję dwóch filmów.

O szczegółach powyższych wydarzeń Fundacja Inicjatywa B będzie informować niebawem na naszej stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych.

Share on
Dodaj komentarz