Start projektu Lokalna kartka 1.0

Start projektu Lokalna kartka 1.0

Fundacja Inicjatywa B zaprasza mieszkańców Gminy Żarów do wspólnego świętowania w ramach: Start projektu Lokalna kartka 1.0

Ideą projektu Lokalna kartka 1.0 jest promocja i ochrona dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów. Za pomocą nieszablonowych technik animacyjnych oraz nowatorskich narzędzi, we współpracy z partnerami projektu oraz lokalną społecznością stworzyliśmy autorski „Kalendarz Świąt Lokalnych” zawierający (wliczając w to rok przestępny) 366 elektronicznych wpisów funkcjonujących w formie internetowych kartek.

Zapomniane wydarzenia, nieistniejące obiekty i miejsca oraz ciekawe osobowości zostały krótko opisane, aby przedstawiać je codziennie w formie wizualnego komunikatu przybliżającego przeszłość i pamięć mieszkańców Gminy. Projekt został dofinansowany przez Narodowe Centrum Kultury w programie: Kultura w sieci.

Już 31 lipca publikujemy „Kalendarz Świąt Lokalnych”, który codziennie dostarczy mieszkańcom Gminy Żarów nowych informacji na temat istniejący i nieistniejących miejsc, lokalnej historii i kultury oraz ciekawych osobistości. Od końca lipca każdy dzień będzie powodem do lokalnego świętowania!

Organizator: Fundacja Inicjatywa B. Projekt został dofinansowany przez Narodowe Centrum Kultury w programie: Kultura w sieci. Szczegółowe informacje można znaleźć na:https://inicjatywab.pl/lokalna-kartka-1-0/ oraz na www.lokalnakartka.pl

Share on
Dodaj komentarz