Lokalna kartka 1.0 z dotacją NCK w programie „Kultura w sieci”

Lokalna kartka 1.0 z dotacją NCK w programie „Kultura w sieci”

Na wniosek Fundacji Inicjatywa B, autorski projekt pt. „Lokalna kartka 1.0” otrzymał dofinansowanie w wysokości: 49.000 zł, które przyznało
Narodowe Centrum Kultury. Już niebawem w ramach programu:
Kultura w sieci stworzymy unikatowy kalendarz świąt lokalnych. Projekt stworzył Tomasz Nycz.

Do programu zgłoszono łącznie 5 948 wniosków na łączną kwotę przeszło 471 mln zł. Po dokonaniu oceny formalnej i merytorycznej wyłoniono 1 182 zwycięskie projekty.

Narodowe Centrum Kultury

Ideą projektu Lokalna kartka 1.0 jest promocja i ochrona pamięci o żarowskiej historii i kulturze. Za pomocą nieszablonowych technik animacyjnych oraz nowatorskich narzędzi internetowych, we współpracy z różnymi partnerami oraz lokalną społecznością, stworzymy autorski „Kalendarz świąt lokalnych” zawierający (wliczając w to rok przestępny) 366 elektronicznych wpisów funkcjonujących w formie kalendarzowych kartek, na opracowanej wcześniej stronie internetowej. Zapomniane wydarzenia, nieistniejące miejsca i ciekawe osobowości zostaną opisane, a następnie przedstawione codziennie w formie wizualnego komunikatu przybliżającego przeszłość i pamięć mieszkańców Gminy. Szczegółowe informacje przybliżymy niebawem!

Share on