SoBUDKA – 3 edycja Budki nietelefonicznej

Fundacja Inicjatywa B oraz Ślężański Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji zapraszają na wernisaż:

SoBUDKA – 3 edycja Budki nietelefonicznej

SoBUDKA to dźwiękowa instalacja, w której słowo płynie prosto ze słuchawki niedzwoniącego aparatu telefonicznego. Słuchacz, ograniczony surową strukturą budki, zostawia codzienność za sobą i oddaje się tekstom literackim poświęconym Sobótce oraz legendom ślężańskim. Repertuar SoBUDKA – 3 edycja Budki nietelefonicznej składać się będzie z 17 utworów czytanych przez mieszkańców Sobótki, którzy zechcą użyczyć swoich głosów!

Trzecia edycja Budki Nietelefonicznej (SObudka) odbędzie się w sobótczańskim rynku, gdzie ustawimy instalację. Pierwszy rozdział udostępnimy słuchaczom w ramach m.in. dnia bibliotek, a z drugiego będzie można korzystać podczas Dni Ślęży i Targów sobótkowych. Repertuar oparty będzie na tekstach poetyckich i literackich z regionu Sobótki oraz legendach ślężańskich.

Więcej informacji o projekcie: https://inicjatywab.pl/budka-nietelefoniczna-edycja-3/ oraz na wydarzeniu facebookowym!

Organizatorami: SoBUDKA – 3 edycja Budki nietelefonicznej są: Fundacja Inicjatywa B oraz Ślężański Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji. Instalacja dźwiękowa, którą stworzył na potrzeby projektu fundacyjnego Maciej Hanusek zostanie ustawiona w przestrzeni rynku w Sobótce. Wernisaż nastąpi 10 maja 2019 roku. Z instalacji będzie można korzystać do 7 lipca br.

Data: 10.05.2019-07.07.2019
Otwarcie wernisażu: 10.05.2019 – 18:00
Miejsce: Rynek w Sobótce
Adres: ul. Rynek 1, 55-050 Sobótka
Wstęp: Bezpłatny

Share on
Dodaj komentarz