Konwent rowerowy: Żarów kołem się toczy!

Żarów kołem się toczy to inicjatywa, której tematem przewodnim jest rower i bezpieczeństwo rowerzystów w ruchu drogowym, rozwijanie pasji podróżowania na dwóch kółkach, promocja aktywnego korzystania ze ścieżek rowerowych oraz tras krajobrazowych w Gminie Żarów. Ponadto w ramach projektu Fundacja Inicjatywa B, planuje organizację 4 edycji rowerowej gry miejskiej pt. „Stary Żarów”, kina rowerowego w ramach którego „na dwóch kółkach” zobaczymy ciekawe filmy tematyczne. Podczas konwentu rowerowego spotkamy się także z Bartoszem Huzarskim, utytułowanym kolarzem oraz spróbujemy przejechać jak najwięcej kilometrów na stacjonarnym rowerku treningowym. Zwieńczeniem projektu będzie instalacja lokalnej stacji napraw rowerów oraz przystanku dla rowerzystów!

W programie m.in:
Rowerowa gra miejska – „Stary Żarów 4”
Spotkanie autorskie z kolarzem Bartoszem Huzarskim
Rowerowe kino plenerowe
Bicie rekordu Żarowa w przejechanych km na rowerku stacjonarnym
Stworzenie lokalnej stacji naprawy rowerów
Przystanek dla rowerzystów
Wykład nt. bezpieczeństwa rowerzystów na drodze

Jeśli chcesz, aby takie działania pojawiły się w Gminie Żarów, wejdź na stronę PZU – Pomoc to moc, i poprzyj pomysł Fundacji Inicjatywa B, poprzez kliknięcie serduszka!

Głosować można tylko raz z jednego urządzenia, dlatego też jeśli posiadacie smartphony, laptopy, komputery, tablety – wykorzystajcie każdą możliwość. Zachęcamy do przesyłania i udostępniania linku:
https://pomoctomoc.pzu.pl/node/887

Share on
Dodaj komentarz