Wyniki rekrutacji 10 narratorów Opowiadań o mieście 2

Fundacja Inicjatywa B w okresie: 31.10.2018-8.11.2018, za pośrednictwem mediów społecznościowych oraz poczty e-mail, prowadziła nabór osób pochodzących z Gminy Żarów do grupy 10 narratorów, którzy użyczą swoich głosów w drugiej edycji Opowiadań o mieście. Spośród 38 nadesłanych zgłoszeń, wybraliśmy dziesięciu lektorów, którzy w przestrzeni miasta, w bezpośrednim sąsiedztwie z „tematami opowiadań”, przeczytają przygotowaną przez Fundację Inicjatywa B oraz Stowarzyszenie Labiryntarium.pl informację historyczną. W skład narratorów wchodzą następujące osoby:

  1. Marta Kurzeja
  2. Krzysztof Bawolski
  3. Małgorzata Niewada
  4. Magdalena Dunicz
  5. Piotr Zadrożny
  6. Anna Pacholak
  7. Dagmara Święcicka
  8. Gwidon Pis
  9. Piotr Pietruszka
  10. Zuzanna Urbanik

Praca związana z rejestracją dźwiękowych historii ma charakter kreatywnych spotkań z grupą lub poszczególnymi narratorami. Sama idea zaangażowania narratorów, to próba zestawienia ze sobą osób o różnym doświadczeniu i kompetencjach, o odmiennym wieku oraz płci, aczkolwiek posiadających wspólny mianownik, czyli Żarów, który będzie promowany za pomocą audialnych historii.

W projekcie: Opowiadania o mieście 2, będziemy przybliżać historię 10 punktów-obiektów z terenu miasta, które pod wpływem czasu zmieniły swój wygląd lub całkowicie zniknęły nie tylko z pamięci mieszkańców, ale także przestrzeni miasta. Tematami opowiadań będą:

Ida und Marienhütte
Dworzec kolejowy
Most żelazny na Strzegomce
Dominium
Pomnik na Górniczej
Suwnica kolejowa
Kopalnia kaolinu
Kopalnia węgla brunatnego
Kino Świt
Szkoła ewangelicka

Fundacja Inicjatywa B informuje, że prace związane z rejestracją dźwiękowych opowiadań rozpoczną się 9.11.2018, a zakończą 23.11.2018. W tym okresie na Naszych stronach internetowych oraz profilach mediów społecznościowych prowadzonych przez Naszą organizację, pojawią się informacje, foto-slajdery, pliki dźwiękowe oraz inne materiały. Śledźcie zatem projekt, który funkcjonuje nie tylko w przestrzeni Żarowa, ale także w internecie!

Poza główną stroną internetową – www.inicjatywab.pl – rezultat projektu oraz wszelkie relacje będzie można śledzić w mediach społecznościowych, na stronach, które prowadzi Fundacja Inicjatywa B:

www.facebook.com/fundacjainicjatywab
www.instagram.com/fundacjainicjatywab
www.soundcloud.com/fundacjainicjatywab
www.youtube.com/channel/UCZlyxYMYYAHHlj9JPsdnGeg

 

Share on
Dodaj komentarz