Muzyczny live act do filmu Metropolis (1927)

Fundacja Inicjatywa B oraz Ślężański Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji zapraszają na live act do filmu z 1927 roku, która odbędzie się w ramach 10 edycji festiwalu Different Point of View:

Muzyczny live act do filmu Metropolis

Gdzie: Regionalne Centrum Kultury Słowiańskiej w Sobótce
Ulica: Fryderyka Chopina 25
Data: 28 października 2018
Otwarcie: 19:45-20:45
Wstęp: bezpłatny

10 edycja festiwalu Different Point of View to nie tylko projekcja filmów w plenerze, to także propozycje wokoło-filmowe. Tegoroczna edycja festiwalu składa się 6 wydarzeń towarzyszących: piątym z nich będzie wydarzenie: Muzyczny live act do filmu „Metropolis”, który odbędzie się w sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultury Słowiańskiej w Sobótce!

Muzyczny live act do fragmentów filmu: „Metropolis” – Zapraszamy wszystkich miłośników starego kina, na muzyczny live act w wykonaniu Dariusza Miziarskiego (który tworzył muzyczne podkłady do filmów: „Podróż na ksieżyc” oraz „Nosferatu”. Muzyka na żywo do fragmentów filmu pt. Metropolis z 1927 roku w reżyserii Fritza Langa

Dariusz Mizidar Miziarski – Od kilku lat tworzę muzykę elektroniczną do: aplikacji mobilnych, gier, spektakli teatralnych, widowisk, słuchowisk radiowych, krótkich form audio – wizualnych czy Live Actów. Muzyka dla mnie jest największą pasją, która zapładnia moją podświadomość każdego dnia. Na początku było pianino, które było dla mnie starterem do muzyki instrumentalnej. Z biegiem czasu jednak zwyciężyła elektronika. Dzisiaj narzędziami, które pomagają mi wyzwolić potencjał muzyczny drzemiący w mojej podświadomości są głównie instrumenty elektroniczne, syntezatory czy samplery. W bardzo skuteczny sposób można dzięki nim, przedstawić i nadać określony klimat muzyce. Poprzez stylistykę, instrumentarium czy tempo. To wszystko zależy oczywiście od wytycznych do danego projektu muzycznego czy będzie to background do gry komputerowej czy Live Act na żywo a może muzyka stworzona pod spektakl teatralny. Moimi głównymi nurtami muzycznymi są: Ambient, Chillout i Chillwave, muzyka filmowa, muzyka do gier video lecz bardzo często przełamuję te nurty dodając czy miksując inne style muzyczne lub po prostu łącząc ze sobą różne warstwy muzyczne w całość. Wówczas możemy usłyszeć często zaskakujące rezultaty jakie wychodzą z takich hybryd dźwiękowych.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie festiwalu: https://inicjatywab.pl/dpovedycja10/
Organizatorem festiwalu są: Fundacja Inicjatywa B oraz Ślężański Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji

Share on
Dodaj komentarz