Kinowe Spotkania Młodych

Fundacja Inicjatywa B oraz Ślężański Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji zapraszają społeczność szkolną na trzy wykłady multimedialne, które odbędą się w ramach 10 edycji festiwalu filmowego „Different Point of View”

Kinowe Spotkania Młodych

Gdzie: Regionalne Centrum Kultury Słowiańskiej w Sobótce
Ulica: Fryderyka Chopina 25
Data: 7 listopada 2018
Czas: 10:00-12:00
Temat: „Techniki filmu animowanego”
Odbiorcy: Klasy 1-3
Wstęp bezpłatny

Gdzie: Regionalne Centrum Kultury Słowiańskiej w Sobótce
Ulica: Fryderyka Chopina 25
Data: 8 listopada 2018
Czas: 10:00-12:00
Temat: „Green Screen w hollywoodzkich produkcjach”
Odbiorcy: Klasy 4-6
Wstęp bezpłatny

Gdzie: Regionalne Centrum Kultury Słowiańskiej w Sobótce
Ulica: Fryderyka Chopina 25
Data: 9 listopada 2018
Czas: 10:00-12:00
Temat: „Trójwymiarowa grafika i animacja w filmach fabularnych”
Odbiorcy: Klasy 7-8
Wstęp bezpłatny

W ramach 10 edycji festiwalu filmowego „Different Point of View”, Fundacja Inicjatywa B oraz Ślężański Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji, zapraszają wszystkich zainteresowanych na trzy wykłady multimedialne, realizowanych pod hasłem: Kinowe Spotkania Młodych. Wykłady poświęcone są najnowszym trendom we współczesnej kinematografii… Szczegółowe informacje przedstawiamy poniżej!

Poprzez realizację projektu, młodzież szkolna będzie mogła poznać sztukę kinową, dzięki dynamicznym wykładom multimedialnym. Najważniejsze zagadnienia, omówimy za pomocą najnowszych, bardzo atrakcyjnych materiałów wizualny i muzycznych udostępnionych przez wielkie wytwórnie i znanych producentów. Uczestnicy przedsięwzięcia dotkną nie tylko najnowszych trendów filmowych, ale także nauczą się je nazywać i interpretować, a wszystko to wpłynie na świadomy odbiór materiałów filmowych…

Odbiorcami projektu: Kinowe Spotkania Młodych są zorganizowane grupy ze szkół podstawowych Gminy Sobótka. Możliwość uczestnictwa w przedsięwzięciu możliwe jest po wcześniejszym kontakcie z organizatorami. Każdorazowo po spotkaniu multimedialnym, wyświetlimy kilka filmów animowanych pochodzących z Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Animowanych, który prowadzi: Polska Animacja

Jeżeli chcesz zgłosić udział placówki oświatowej w niniejszym wydarzeniu napisz na: wezmeudzial@inicjatywab.pl, podając następujące informacje: nazwa i adres szkoły, ilość osób uczestniczących w wykładach multimedialnych oraz dane kontaktowe do koordynatora projektu w Twojej placówce.

W ramach 10 edycji festiwalu „Different Point of View” zapraszamy do uczestnictwa w trzech, bezpłatnych wykładach multimedialnych:

1. „Techniki filmu animowanego” – w ramach spotkania przybliżymy techniki i sposoby realizacji szeroko pojętej animacji tradycyjnej, która aktualnie przeżywa drugą młodość konkurując tym samym z cyfrowymi i komputerowymi formami. Uczestnicy projektu sięgną do historii filmu animowanego, twórczości znanych rysowników, poznają tajniki tworzenia animacji wycinankowej, rysowanej, plastelinowej, malarskiej, fotograficznej, sypanej itp. Wszystkie informacje będę ilustrowane znakomitymi fragmentami filmowymi.

#Projekcja filmów:
➡ KOSTKA I KULKA: FLAGA (2015, 4’26”), Tomek Niedźwiedź, Badi Badi (Warszawa)
➡ RODZINA TREFLIKÓW II: SERCE ROBOBOTA (2017, 08’30”), Marek Skrobecki, Studio Trefl (Gdynia)
➡ PAN MALUŚKIEWICZ I WIELORYB (2017, 3’42”), Michał Rychławski, Strefa 57 (Sicienko)
➡ BAŚNIE & BAJKI POLSKIE: MAŁPA W KĄPIELI (2017, 13′), Andrzej Gosieniecki, TvSFA (Poznań)

2. „Green Screen w hollywoodzkich produkcjach” – wykład multimedialny przybliży historię i rozwój zaawansowanych efektów specjalnych, których poznanie może sprawić, że dawna – jak i współczesna kinematografia stanie się bardziej zrozumiała, a sam widz przeobrazi się w świadomego odbiorcę filmów. Uczestnictwo w niniejszym wydarzeniu, pozwoli zainteresowanym poznać krótką historię efektów specjalnych, ewolucję i techniki powstawania znakomitych zabiegów kinowych, realizowanych na green screenie. Wszystko omówione zostanie na podstawie atrakcyjnych materiałów filmowych.

#Projekcja filmów:
➡ MIŁEK Z CZARNEGO LASU (2017, 13′), Ewelina Stefańska, TvSFA (Poznań)
➡ OSIEDLE (2018, 10’12”), Magdalena Bryll, Serafiński Studio (Warszawa)
➡ KACPERIADA: ON MA, A JA NIE (2016, 7′), Kuba Tarkowski, Human Ark (Warszawa)

3. „Trójwymiarowa grafika i animacja w filmach fabularnych” – ramach spotkania przedstawiona zostanie historia animacji 3D, porównamy film z animacją, które relacjonują to samo wydarzenie, przybliżymy język, jakim operuje współczesna animacja trójwymiarowa, scharakteryzujemy studio, w którym powstają animacje. Przedstawimy zastosowanie animacji 3D w grach komputerowych, nagrywanie ruchu na systemie motion capture, powiemy czym jest dubbing i jaką rolę odgrywa w animacjach. Unaocznimy animację 3D w edukacji. Cały wykład okraszony jest zabiegami muzycznym, wizualnym (stosownie dobranymi fragmentami filmowymi) oraz grą aktorską.

#Projekcja filmów:
➡ AUTOSTOPOWICZE (2018, 03’20”), Rafał Blecharz, Studio Pigeon (Warszawa)
➡ DORADCY KRÓLA HYDROPSA (2016, 20’24”), Natalia Brożyńska, WJTeam (Łódź)
➡ KACPERIADA: WSPÓLNY FRONT (2016, 7′), Kamil Polak, Human Ark (Warszawa)

Kinowe Spotkania Młodych za Nami! Fundacja Inicjatywa B oraz Ślężański Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w ramach 10 edycji festiwalu filmowego Different Point of View, zorganizowali trzy wykłady multimedialne, w ramach których uczestniczyło ponad 530 osób z lokalnych, sobótczańskich szkół. Fotorelację z wydarzenia można zobaczyć na Facebooku!

Więcej informacji już wkrótce!
Szczegóły na: https://inicjatywab.pl/dpovedycja10/
Organizatorem wykładów są: Fundacja Inicjatywa B oraz Ślężański Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji.

Share on
Dodaj komentarz