Animator rysownik – Spotkanie autorskie z Arturem Mąką

Fundacja Inicjatywa B oraz Ślężański Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji zapraszają na spotkanie autorskie, która odbędzie się w ramach 10 edycji festiwalu Different Point of View:

Animator rysownik – Spotkanie autorskie z Arturem Mąką

Gdzie: Regionalne Centrum Kultury Słowiańskiej w Sobótce
Ulica: Fryderyka Chopina 25
Data: 24 października 2018
Otwarcie: 18:00-20:00
Wstęp: bezpłatny

10 edycja festiwalu Different Point of View to nie tylko projekcja filmów w plenerze, to także propozycje wokoło-filmowe. Tegoroczna edycja festiwalu składa się 6 wydarzeń towarzyszących: trzecim z nich będzie wydarzenie: Animator rysownik – Spotkanie autorskie z Arturem Mąką, które odbędzie się w sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultury Słowiańskiej w Sobótce!

Spotkanie autorskie z animatorem rysownikiem: Arturem Mąką oparte będzie na interakcji prowadzącego z animatorem. W ramach spotkania zostaną poruszone następujące kwestie: powstawanie filmu w technice „klasycznej”; tzw. kreskówce, omówienie poszczególnych etapów powstawania filmu, projektowanie postaci do filmu, wykonywanie animacji, ze szczególnym uwzględnieniem pracy animatora… O wielu innych rzeczach usłyszycie na spotkaniu!

Artur Mąka – Urodził się 1971 roku w Miłosławiu, w Wielkopolsce. Początek przygody z animacją rozpoczął w 1989 roku, w momencie zdania egzaminu w Studiu Filmów Animowanych Hanna Barbera Poland we Wrocławiu i odbycia tam półrocznego kursu przygotowawczego do zawodu animatora. Pracę jako animator, rozpoczął w tym samym roku w Hanna Barbera Poland. Od tamtej pory kontynuuje trud pracy rysownika w różnych studiach filmowych jako: animator, leyauter i projektant postaci. Jego dorobek zawodowy to ponad 50 filmów, głównie seriali. a także filmów reklamowych i pełnometrażowych. Ostatnie dwa lata, spędził przy pracy nad serialem „Galaxi Taxi” dla studia Fumi w Warszawie.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie festiwalu: https://inicjatywab.pl/dpovedycja10/
Organizatorem festiwalu są: Fundacja Inicjatywa B oraz Ślężański Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji

Share on
Dodaj komentarz