55-081 Otwarcie Skrzynki Poczty Historycznej w Mietkowie

Fundacja Inicjatywa B, Stowarzyszenie Labiryntarium.pl oraz Gminny Ośrodek Kultury w Mietkowie otwierają Skrzynkę Poczty Historycznej!

55-081 Otwarcie Skrzynki Poczty Historycznej w Mietkowie

Data: 11.11.2018
Godzina: 16:00
Miejsce: Urząd Gminy Mietków
Wstęp: Bezpłatny

Otwieramy skrzynkę niepocztową, a historyczną – skrzynkę dla lokalnej historii, która służyć ma mieszkańcom Gminy Mietków zachować pamięć o Naszym regionie. „Skrzynka historyczna” to tradycyjna pocztowa bryła o innych walorach wizualnych, do której nie wrzucamy już tradycyjnych listów – wrzucamy zaś informacje lub pamiątki, które pomogą zwiększyć świadomość mieszkańców Żarowa na temat ich otoczenia. Pomysłodawcami projektu są: Fundacja Inicjatywa B oraz Stowarzyszenie Labiryntarium.pl, natomiast lokalnym organizatorem jest: Gminny Ośrodek Kultury w Mietkowie.

To już trzecia instalacja w regionie! Pierwsza Skrzynka Poczty Historycznej została zainstalowana w Żarowie, przy ul. Armii Krajowej 40, druga znajduje się na ścianie Urzędu Miasta i Gminy Sobótka… trzecia instalacja zostanie zamontowana w Mietkowie z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę! O tym jak funkcjonuje projekt można przeczytać na stronie: https://inicjatywab.pl/poczta-historyczna/. Chcesz zamontować Skrzynkę Poczty Historycznej u siebie w mieście? Skontaktuj się z nami: wezmeudzial@inicjatywab.pl

Po odsłonięciu Skrzynki Poczty Historycznej, tuż po godz. 17:00, w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury w Mietkowe, zapraszamy na spotkanie prezentacyjne, w ramach którego Fundacja Inicjatywa B oraz Stowarzyszenie Labiryntarium.pl opowiedzą o tym jak prowadzą projekt, jaka jest jego specyfika i jakie „wrzutki” pojawiły się do tej pory w pierwszej, żarowskiej instalacji!

Skrzynka do której możemy wrzucić swoje wspomnienia oraz inne materiały, mogące pomóc pozyskać nową wiedzę na temat lokalnej przestrzeni, lub rozszerzyć posiadane informacje. Mieszkańcu Gminy Mietków! Jeżeli pamiętasz, jeśli wiesz coś co może wzbogacić naszą tożsamość poinformuj Nas o tym, wrzucając do skrzynki niepocztowej, a historycznej swoją wiadomość!

Do „Skrzynki Historycznej” nie będziemy wrzucać tradycyjnych listów, lecz informacje lub pamiątki, które pomogą zwiększyć świadomość mieszkańców Mietkowa na temat ich otoczenia. Do Skrzynki trafiać będą mogły wszystkie materiały źródłowe tj.: listy, dokumenty, fotografie, rachunki, mapy, kartki pocztowe, gazety, broszury, ulotki oraz inne pamiątki, które zmieszczą się w okienku wrzutowym. Po otrzymaniu „wiadomości” Gminny Ośrodek Kultury w Mietkowie będzie digitalizować otrzymane materiały.

Jeżeli otrzymamy zgodę od właściciela wrzuconej wiadomości, artefakt ze Skrzynki, zostanie wyeksponowany we wskazanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Mietkowie miejscu! Jeśli wiadomość zostanie przekazana anonimowo, materiał automatycznie zostanie zarchiwizowany przez GOK!

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie:
Żarów: https://inicjatywab.pl/poczta-historyczna/
Żarów: https://www.labiryntarium.pl/poczta-historyczna.html
Sobótka: https://soksir.sobotka.pl/biblioteka/skrzynka-poczty-historycznej/

Organizatorem projektu: Fundacja Inicjatywa B, Stowarzyszenie Labiryntarium.pl oraz Gminny Ośrodek Kultury w Mietkowie

Share on
Dodaj komentarz