Warsztaty fotografii analogowej – Otwarcie ciemni fotograficznej

Fundacja Inicjatywa B zaprasza do wzięcia udziału w warsztatach z fotografii analogowej oraz w otwarciu ciemni fotograficznej w Żarowie:

Warsztaty fotografii analogowej – Otwarcie ciemni fotograficznej

Miejsce: Fundacja Inicjatywa B
Adres: ul. Dworcowa 2A
Dzień 1: 17 maja 2018 – 18:00-20:00
Dzień 2: 19 maja 2018 – 10:00-14:00

● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●

Posiadasz stary sprzęt fotograficzny, który już nie używasz? Przekaż go Nam! Tym hasłem Fundacja Inicjatywa B, w dniach od 1 lutego do 30 marca, za pośrednictwem Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Żarów oraz mediów społecznościowych, prowadziła zbiórkę starego, aczkolwiek działającego sprzętu fotograficznego! Udało się! Dzięki uprzejmości: Pana Marka Wąsowskiego, Pana Krzysztofa Jacka Matziola, Pani Elżbiety Dudziak, Pana Arkadiusza Arabasza oraz „Nieznanej Żarowianki”, która przekazała sprzęt do siedziby żarowskiej Biblioteki, nie podając nazwiska – możemy stworzyć warunki do prowadzenia zajęć z tradycyjnej fotografii w plenerze oraz w ciemni fotograficznej!

Szczegółowe informacje o rezultacie zbiórki sprzętu fotograficznego można przeczytać na Naszej stronie internetowej: https://inicjatywab.pl/warsztaty/rezultat-zbiorki-sprzetu-fotograficznego-na-warsztaty-z-fotografii-analogowej/

● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●

Warsztaty z fotografii analogowej dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych oraz zajęcia praktyczne w ciemni fotograficznej, zostały podzielone na dwa dni twórcze:

1 DZIEŃ – 17 maja

Podczas kilkugodzinnych warsztatów, uczestnicy poznają tajniki obsługi analogowych aparatów fotograficznych m.in. taki jak: Concord, Zenith, Praktica, Agfa…, nauczą się posługiwać różnymi obiektywami oraz dowiedzą się w jaki sposób zakładać film. Po krótkim instruktażu udamy się w przestrzeń miasta. W plenerze, prowadzący spotkanie omówi zagadnienia związane z kompozycją obrazu, światłem itp. Kolejnym etapem zajęć będzie samodzielne wykonanie fotografii związanych z tematem przewodnim, który zostanie ustalony na spotkaniu. Uczestnicy warsztatów muszą pamiętać, że mają ograniczoną ilość zdjęć, które muszą być przemyślane…

2 DZIEŃ – 19 maja

Praca w ciemni fotograficznej. Wykonane zdjęcia w ramach warsztatów fotograficznych, staną się materiałem roboczym. Uczestnicy zajęć dowiedzą się do czego służy koreks, jak obsługiwać powiększalnik np. Krokus lub Magnifax, w jaki sposób wywołuje się film fotograficzny. Ponadto będziemy pracować na maskownicach tradycyjnych i elektrycznych, suszarkach, obcinarkach do zdjęć i na wielu innych narzędziach amatorskiego fotografa. Po wywołaniu zdjęć wspólnie je zeskanujemy w celu stworzenia internetowej galerii, natomiast oryginały zabiorą uczestnicy warsztatów. Więcej szczegółowych informacji przekażemy wkrótce!

● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●

Aby wziąć udział w zajęciach praktycznych z fotografii analogowej oraz warsztatach w ciemni fotograficznej, należy wysłać zgłoszenie, na adres: wezmeudzial@inicjatywab.pl. W treści wiadomości prosimy podać: imię i nazwisko, wiek oraz dane kontaktowe. W przypadku osób niepełnoletnich wymagana jest zgoda od opiekunów prawnych.

Autorskie warsztaty kierowane są dla grupy, nieprzekraczającej 10 osób. O uczestnictwie w wydarzeniu decyduje kolejność zgłoszeń. W warsztatach mogą brać udział dzieci (od 12 lat), młodzież i osoby dorosłe z Gminy Żarów.

Warsztaty są bezpłatne, a wszystkie niezbędne materiały związane z przeprowadzeniem zajęć, zapewnia Fundacja Inicjatywa B. W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt!

● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●

Weź udział w wydarzeniu na facebooku!

Organizator: Fundacja Inicjatywa B. Druk materiałów reklamowych: Agencja Reklamowa GEOSPACE

Share on