Konkurs na zielnik z Parku Miejskiego w Żarowie

Fundacja Inicjatywa B, zaprasza najmłodszych mieszkańców Gminy Żarów do wzięcia udziału w projekcie:

KONKURS NA ZIELNIK Z PARKU MIEJSKIEGO W ŻAROWIE

Do projektu zapraszamy głównie placówki oświatowe i edukacyjne z terenu Gminy Żarów, jednak niewykluczamy wolnych strzelców!

Miejsce: Żarów
Koniec naboru: 10 listopada 2017
Czas: 16:00
Wstęp bezpłatny

W pewny dzień jesienny (datę podamy wkrótce, po konsultacji z grupami zorganizowanymi), Fundacja Inicjatywa B zaprasza dzieci i młodzież na wspólny spacer po Parku miejskim w Żarowie. Wykorzystując rozdane przez organizatora mapki, uczestnicy projektu pozbierają liście, znalezione na trawnikach dendrologicznego parku, które wkrótce staną się częścią artystycznych zielników.

Przy zbieraniu liści dzieci i młodzież zostaną poinformowani przez organizatora o historii parku i zamku Kulmizów w Żarowie. Warsztatowicze dowiedzą się o przeszłości „Zielonych płuc Żarowa”, która być może zainspiruje przyszłych projektantów wyjątkowych zielników…, zdobędą wiedzę o ilości gatunków drzew i ich pochodzeniu…, zachwycą się prostymi technikami suszenia liści i przygotowaniu zbiorów przed realizacją zielników…

Zielniki, wykonane dowolną metodą plastyczną (wycnanie, wklejanie, obrysowanie, skanowanie etc.), wezmą udział w ogólnodostępnym konkursie artystycznym na „Zielnik z Parku miejskiego w Żarowie”. Organizator projektu weźmie pod uwagę technikę wykonana, poziom artystyczny oraz wartość edukacyją… Prace składające się min. z 10 stron (plansz) będą przyjęte do konkursu.

Ręcznie wyknane lub zdigitalizowane prace, należy złożyć do 10 listpada 2017 roku; elektronicznie na adres: wezmeudzial@inicjatywab.pl lub osobiście (fizycznie) w siedzibie Biblioteki Publicznej w Żarowie w godzinach funkcjonowania placówki: (od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9.00 do 17.30)

➡ Stworzone w formacie A4 prace graficzne (kolaże), zostaną zarejestrowane w konkursie. Prace zgłoszone na konkurs, zostaną ocenione przez twórców projektu PARK 51. Ogłoszenie wyników nastąpi nie później niż do 20 listopada br.

Fundacja Inicjatywa B przeiwduje nagrody dla laureatów 3 pierwszych miejsc:

➡ 1 MIEJSCE – Jedna ze stron zielnika zostanie wydana w formie pocztówki (kartki pocztowej) składającej się z grafiki oraz infromacji o autorze. Publikacja zostanie wydana w ilości 200-500 szt.

➡ 2 MIEJSCE – Nagrodą za drugą, najlepszą pracę będzie kwota pieniężna w wysokości 100,00 zł; płatna w gotówce dla laureata konkursu.

➡ 3 MIEJSCE – Wywiad z twórcą zielnika, który zostanie opublikowany w jednym z lokalnych portali informacyjnych funkcjonujących na terenie powiatu świdnickiego.

Konkurs realizowany jest w ramach projektu PARK 51. Organizator: Fundacja Inicjatywa B. Partner: Agencja Reklamowa GEOSPACE. Patronat: Portal regionfakty.pl

POSTY
Share on