Noc Perseidów w Żarowie

Fundacja Inicjatywa B oraz Stowarzyszenie Centrum Radiokomunikacji Amatorskiej, Klub Łączności Radiowej SP6PZG w Świdnicy zapraszają na:

Noc Perseidów w Żarowie

Gdzie: Żarów (Dokładna lokalizacja niebawem)
Data: 12 sierpnia 2017
Czas: 11:00-06:00
Wstęp: bezpłatny

Perseidy, czyli noc spadających gwiazd to nic innego, jak meteory spalające się w atmosferze Ziemi. Deszcz spadających gwiazd będzie można zaobserwować od godziny 20:00 do 6 rano. Według specjalistów patrząc w tym czasie na niebo – możemy zaobserwować ok. 100 spadających gwiazd na godzinę! W związku z powyższym Fundacja Inicjatywa B oraz Stowarzyszenie Centrum Radiokomunikacji Amatorskiej, Klub Łączności Radiowej SP6PZG w Świdnicy zapraszają na wspólne obserwacje i nie tylko!

Obserwacja nieba, sama w sobie jest piękna. Jednak organizatorzy spotkania zachęcają do uczestnictwa w głównym punkcie programu edukacyjnego:

1. POZNAJ RÓŻNE FORMY RADIOKOMUNIKACJI AMATORSKIEJ:

Zapraszamy dzieci i młodzież oraz osoby dorosłe na bezpłatny blok teoretyczno-praktyczny:

a) 11:00-14:00 – Punkt Medyczny – Bezpłatne badanie ciśnienia krwi i poziomu cukru.

b) 11:00-15:00 – Warsztaty elektroniczne – Ćwiczenia praktyczne w montażu prostych układów elektronicznych. Poznaj fascynujący świat elektroniki

c) 11:00-18:00 – Pokaz amatorskich środków łączności radiowych.

d) 11:00-23:00 – Pokazy i warsztaty – Praca radiostacji amatorskiej emisjami fonicznymi, telegraficznymi i cyfrowymi na różnych pasmach.

e) 21:30-03:00 – Pokaz praktyczny – Noc spadających gwiazd, zostanie wykorzystana do prowadzenia łączności poprzez odbicia fal radiowych od śladów spadających meteorytów.

2. KINO PLENEROWE W TOWARZYSTWIE GWIAZD

21:15-23:00 – Zapraszamy wszystkich miłośników kina pod chmurką, na projekcję filmową w noc spadających gwiazd. Szczegółowy repertuar przedstawimy niebawem!

● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: www.inicjatywab.pl

Organizatorami projektu są Fundacja Inicjatywa B oraz Stowarzyszenie Centrum Radiokomunikacji Amatorskiej, Klub Łączności Radiowej SP6 PZG w Świdnicy. Patronat medialny: regionfakty.pl

Share on
2 Replies to “Noc Perseidów w Żarowie”

Comments are closed.