Wideodziennikarz – Warsztaty w ramach 9 edycji Different Point of View

Fundacja Inicjatywa B zaprasza na warsztaty praktyczne, które odbędą się w ramach 9 edycji festiwalu „Different Point of View”:

WIDEODZIENNIKARZ

Gdzie: Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie
Data: 10 lipiec 2017
Czas: 15:00-18:00
Wstęp: bezpłatny

W ramach 9 edycji festiwalu „Different Point of View”, Fundacja Inicjatywa B zainteresowanych na warsztaty praktyczne dot. pracy dziennikarza z kamerą! Do udziału w spotkaniu, zapraszamy 20 zapisanych wcześniej osób.

Podczas warsztatu uczestnicy poznają pracę dziennikarza wideo. Zobaczą przykłady najlepszych realizacji reportaży i wywiadów, przeanalizują materiały wideo pod kątem technicznym i merytorycznym. Nauczą się prostej realizacji wideo wywiadu przy pomocy aparatu, kamery i telefonu, podstaw oświetlenia. Zapoznają się z technikami twórczymi i dziennikarskimi. Zapoznanie z najciekawszymi wideoreportażami z Vice, NYT, Wyborczej.pl, vlogów YouTube. Analiza reportaży „Minta od kuchni – restauracja Bloom In The Park” oraz „Denis Urubko – New polish citizen” pod kątem technicznym i merytorycznym. Unaocznienie najnowszych trendów i technik związanych z podstawami pracy z kamerą (kadrowanie, podstawy oświetlenia, plany filmowe itp.). W ramach warsztatów praktycznych uczestnicy inicjatywy dowiedzą się w jaki sposób można realizować wideowywiady oraz minireportaże. Celem warsztatów jest przybliżenie pracy dziennikarza wideo, obudzenie w uczestnikach kreatywności, zainicjowanie prac nad własnymi reportażami, kanałami YouTube. W rezultacie uczestniczy wyniosą wiedzę i doświadczenie. Zrealizują krótkie materiały dotyczące samych warsztatów lub prostego, zaproponowanego przez nich problemu – materiały zostaną zaprezentowane na stronach projektu oraz w lokalnych mediach.

Zajęcia poprowadzi Jarosław TokarskiAbsolwent filmoznawstwa UJ i kulturoznawstwa SWPS, Krakowskiej Szkoły Scenariuszowej, studium artystycznego Anima Art, freelancer, twórca teledysków i reportaży, pracował dla Vice, grolschfilmworks.com, Gazety Wyborczej, TVN oraz twórców YouTube. Prowadzący wiele warsztatów w szkołach, w trakcie Slot Art. Festiwalu, dla Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży oraz jako koordynator grup w projekcie Film Na Horyzoncie dla Stowarzyszenia Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Nominowany do Grand Video Awards 2015 w kategoriach lifestyle i publicystyka. Obecnie realizujący reportaże podczas podróży do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Indii czy Argentyny.

Jeżeli chcesz wziąć udział w wydarzeniu, zgłoś swoje uczestnictwo pisząc na: wezmeudzial@inicjatywab.pl. W treści wiadomości należy podać następujące informacje: imię i nazwisko, wiek, adres e-mail, numer telefonu. Liczba miejsc jest ograniczona! W spotkaniu praktycznym może 20 wcześniej zapisanych osób.

Więcej informacji już wkrótce !
Weź udział w wydarzeniu na facebooku!

Organizatorem warsztatów jest Fundacja Inicjatywa B. Wsparcie organizacyjne: Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie. Druk materiałów reklamowych: Agencja Reklamowa GEOSPACE Projekt współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego!

Share on
One Reply to “Wideodziennikarz – Warsztaty w ramach 9 edycji Different Point of View”

Comments are closed.