RUCH KAMERY – TRADYCYJNA TECHNOLOGIA VS NOWINKI TECHNICZNE

Fundacja Inicjatywa B zaprasza na dwudniowe warsztaty praktyczne, które odbędą się w ramach 9 edycji festiwalu „Different Point of View”:

RUCH KAMERY – TRADYCYJNA TECHNOLOGIA VS NOWINKI TECHNICZNE

Gdzie: Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych w Świdnicy
Data: 4-5 lipiec 2017
Czas: 09:00-16:00
Wstęp: bezpłatny

W ramach 9 edycji festiwalu „Different Point of View”, Fundacja Inicjatywa B, zaprasza wszystkich zainteresowanych na warsztaty praktyczne dot. szeroko pojętego ruchu kamery! Do udziału w spotkaniu, zapraszamy 20 zapisanych wcześniej osób.

Omówienie oraz unaocznienie tradycyjnych technologii związanych z ruchem kamery. Po zapoznaniu się uczestników z konkretnymi ruchami sprzętu filmowego, przyjdzie pora na nowinki techniczne serwowane przez setki producentów, które wykorzystywane są w zależności od sytuacji, terenu, sceny, miejsca. Warsztatowicze nauczą się planowania zdjęć na wiele kamer w jak najbardziej efektywny sposób, z wykorzystaniem m.in.: stabilizatorów trójosiowych, gimbali w reportażu oraz zdjęciach sportowych. Cały blok potrwa dwa dni i będzie skupiał się na dostarczeniu wiedzy
teoretycznej (prezentacja konkretnych zabiegów) oraz praktycznej (praca na sprzęcie filmowym) uczestnikom warsztatów, którzy będą pracować w siedzibie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych w Świdnicy – salę zamienimy w studio filmowe. Skutkiem, czy też efektem warsztatów będzie krótka etiuda stworzona wg autorskiego scenariusza.

Zajęcia poprowadzi Przemysław Matejko – Operator kamery od 10 lat w branży współpracuje z TVP, zaliczył dwa plany filmowe przy logistyce „Sala samobójców” i „80 milionów”, przez wiele lat niezależny twórca współpracujący z wieloma firmami. Specjalizuje się w ujęciach sportowych obecnie rozwija firmę video, współtwórca programów tworzonych dla do TVP 3 Wrocław. Specjalizuje się w ujęciach robionych gimbalem.

Jeżeli chcesz wziąć udział w wydarzeniu, zgłoś swoje uczestnictwo pisząc na: wezmeudzial@inicjatywab.pl. W treści wiadomości należy podać następujące informacje: imię i nazwisko, wiek, adres e-mail, numer telefonu oraz krótki opis doświadczenia w szeroko rozumianej dziedzinie filmowej. Liczba miejsc jest ograniczona! W spotkaniu praktycznym może 20 wcześniej zapisanych osób. W części wykładowej maksymalna ilość osób nie może przekroczyć 30. Udział w spotkaniu praktycznym uwarunkowany jest posiadaniem własnego komputera, na którym uczestnik będzie pracował w trakcie warsztatów.

Więcej informacji już wkrótce !
Weź udział w wydarzeniu na Facebooku!

Organizatorem wykładów jest Fundacja Inicjatywa B. Wsparcie organizacyjne: Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych w Świdnicy. Druk materiałów reklamowych: Agencja Reklamowa GEOSPACE Projekt współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego!

Share on
2 Replies to “RUCH KAMERY – TRADYCYJNA TECHNOLOGIA VS NOWINKI TECHNICZNE”

Comments are closed.