Filmowa postprodukcja – Standardy branżowe i ich zastosowanie

Fundacja Inicjatywa B zaprasza na jednodniowe warsztaty praktyczne, które odbędą się w ramach 9 edycji festiwalu „Different Point of View”:

FILMOWA POSTPRODUKCJA – STANDARDY BRANŻOWE I ICH ZASTOSOWANIE

Gdzie: Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych w Świdnicy
Data: 29 czerwiec 2017
Czas: 16:00-19:00
Wstęp: bezpłatny

W ramach 9 edycji festiwalu „Different Point of View”, Fundacja Inicjatywa B, zaprasza wszystkich zainteresowanych na wykład oraz warsztat praktyczny dot. branżowej postprodukcji filmowej! Do udziału w spotkaniu, zapraszamy 15 osób mających doświadczenie (podstawowe, średnio-zaawansowane, zaawansowane) w programie After Effects.

Podczasa spotkania zostaną poruszone zagadnienia związane z istotą funkcjonowania rynku postprodukcji filmowej i telewizyjnej w Polsce. W czasie prezentacji (wykładu) będą omawiane takie tematy jak: planowanie postprodukcji, praca na planie, realizacja nagrań na potrzeby efektów specjalnych, cyfrowe efekty specjalne, grafika i animacja 3D. Omawiane tematy zostaną poparte przykładami ujęć z projektów reklamowych i filmowych. Prezentacja ma przede wszystkim zachęcić początkujących pasjonatów grafiki 3D, animacji czy kina; do spróbowania własnych sił w tej dziedzinie.

Zajęcia poprowadzi Patryk Scelina – grafik, producent muzyczny i specjalista postprodukcji filmowej. Posiada doświadczenie w produkcji filmów animowanych w zakresie animacji i cyfrowej kompozycji obrazu. W zakresie produkcji i postprodukcji brał udział w realizacji seriali animowanych tj. „Włatcy móch”, „1000 złych uczynków” oraz pełnometrażowych filmów animowanych tj. „Włatcy móch” i „Złote krople”. Brał również udział w procesie postprodukcji wielu reklam telewizyjnych, filmów krótkometrażowych i dokumentalnych. W ramach działalności muzycznej zajmuje się produkcją muzyki na potrzeby zwiastunów filmowych, gier, filmów krótkometrażowych i reklam. Współpracuje z cenionymi w branży zwiastunów filmowych firmami tj. SubPub Music, Selectracks, Sonic Librarian, a jego muzyka wykorzystywana jest w kampaniach reklamowych filmów i seriali telewizyjnych m.in. „Marvel’s Agents of S.H.I.EL.D”. Prócz szeroko rozumianej działalności artystycznej udziela się w edukacji, prowadząc zajęcia z grafiki i postprodukcji filmowej w Dolnośląskiej Szkole Wyższej, na Uniwersytecie Wrocławskim, w eduWeb.pl oraz prowadzi vlog „PAPRIKA FX” (www.paprikafx.pl) poświęcony postprodukcji obrazu i efektom wizualnym.

Jeżeli chcesz wziąć udział w wydarzeniu, zgłoś swoje uczestnictwo pisząc na: wezmeudzial@inicjatywab.pl. W treści wiadomości należy podać następujące informacje: imię i nazwisko, wiek, adres e-mail, numer telefonu oraz krótki opis doświadczenia w szeroko rozumianej dziedzinie filmowej. Liczba miejsc jest ograniczona! W spotkaniu praktycznym może 15 wcześniej zapisanych osób. W części wykładowej maksymalna ilość osób nie może przekroczyć 30. Udział w spotkaniu praktycznym uwarunkowany jest posiadaniem własnego komputera, na którym uczestnik będzie pracował w trakcie warsztatów.

● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●

Więcej informacji już wkrótce !
Weź udział w wydarzeniu na facebooku!

Organizatorem wykładów jest Fundacja Inicjatywa B. Wsparcie organizacyjne: Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych w Świdnicy. Druk materiałów reklamowych: Agencja Reklamowa GEOSPACE Projekt współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego!

Share on
2 Replies to “Filmowa postprodukcja – Standardy branżowe i ich zastosowanie”

Comments are closed.