Zaułek Kuglarzy – Przyjdź na rekrutację!

Fundacja Inicjatywa B zaprasza wszystkich zainteresowanych (bez ograniczeń wiekowych) na rekrutację do grupy:

ZAUŁEK KUGLARZY

Gdzie: Park Miejski w Żarowie
Data: 27 maj 2017
Czas: 17:00-19:30
Wstęp bezpłatny

Gdzie: Rynek w Świdnicy
Data: 06 czerwiec 2017
Czas: 15:00-18:00
Wstęp bezpłatny

Gdzie: Skałka w Wierzbnej
Data: 10 czerwiec 2017
Czas: 15:00-18:00
Wstęp bezpłatny

W ramach kilku wydarzeń, które organizuje Fundacja Inicjatywa B, proponujemy warsztaty na trzech profesjonalnych narzędziach kuglarskich…

#Poi – Sztuka kuglarska wynaleziona przez Maorysów w celu ćwiczenia gibkości ciała i dobrej formy fizycznej. Poi wykonane się z pary łańcuchów lub sznurków, na końcach, których zawieszony jest cięższy element (może on posiadać różną formę). Poi polega na kręceniu nimi w ręce w taki sposób, aby cięższy przedmiot wykonywał koła. Istnieje kilkadziesiąt kompilacji.

#Diabolo – Jedna ze sztuk kuglarskich. Sprzęt niezbędny do tego typu pokazowych ćwiczeń to dwa kilki połączone ze sobą cienkim sznurkiem i przedmiot przypominający szpulkę. Cała czynność polega na napędzaniu diabolo przy pomocy sznurka rozpiętego między kijkami, a następnie na spektakularnym podrzucaniu, łapaniu, zawijaniu, kręceniu. Przeważnie jednocześnie można żonglować 1-3 diabolo naraz.

#Flowerstick – Sztuka kuglarska, do której niezbędne są dwa kijki z ang. tzw. hand stick i jednego większego Flowersticka. Ten ostatni na swych końcach posiada ozdobę która przypomina kwiat. Celem zabawy jest utrzymanie w powietrzu większego kijka za pomocą dwóch mniejszych. W ten sposób za pomocą odpowiednich ruchów można ożywić ten przedmiot prezentując nawet kilkadziesiąt widowiskowych trików.

„Zaułek Kuglarzy” posiada zaplecze sprzętowe, które może być użyte jednocześnie przez 40 osób. W skład magazynu wchodzą narzędzia treningowe, ale także służące w profesjonalnych pokazach, w których najważniejsze jest kolorowe światło oraz ogień. Poza Diabolo (różne modele), Flowerstickiem/Devilstickiem (różne modele), Poi (różne modele) posiadamy także piłeczki służące do tradycyjnej żonglerki, slackline (różne długości) oraz zestawy do innych animacji…

W ramach aktywnych zajęć, które odbędą się w Żarowie, Świdnicy oraz Wierzbnej, będziemy rekrutować początkujących oraz zaawansowanych żonglerów do grupy kuglarskiej, którą od 2014 roku prowadzi Fundacja Inicjatywa B. „Zaułek Kuglarzy”, z powodzeniem prowadzi zajęcia praktyczne, realizuje drobne pokazy z ogniem oraz światłem LED / UV, organizuje happeningi mydlane na terenie Dolnego Śląska… Co oferujemy? Cykliczne treningi, które odbywać się będą w żarowskim Parku Miejskim, profesjonalną pomoc instruktażową od wieloletnich kuglarzy, warsztaty ruchowe z wykorzystaniem światła oraz ognia, pracę przy happeningach mydlanych oraz wspólne budowania autorskich performansów!

Nie musicie posiadać własnego sprzętu do wykonywania niesamowitych sztuczek – udostępnimy go za darmo, w ramach cyklicznych spotkań terenowych, a gdy wykażecie się motywacją i konsekwencją w działaniu sprzęt zabierzecie do domu, aby trenować po godzinach… Więcej dowiecie się podczas bloków warsztatowych!

● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●

Więcej informacji już wkrótce !
Szczegóły na: https://inicjatywab.pl/zaulekkuglarzy/
Weź udział w wydarzeniu na Facebooku!

Organizatorem warsztatów linorytu jest Fundacja Inicjatywa B. Wsparcie organizacyjne: Agencja Reklamowa GEOSPACE

Share on