Warsztaty linorytu

Fundacja Inicjatywa B oraz Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Żarowie zapraszają na:

WARSZTATY LINORYTU

Gdzie: Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Żarowie
Data: 13 maj 2017
Czas: 12:00-15:00
Wstęp bezpłatny

Warsztaty rozpoczną się krótkim wprowadzeniem do technik graficznych. Omówimy charakterystyczne cechy linorytu, damy wskazówki jak stworzyć odpowiedni dla tej techniki projekt oraz unaocznimy poszczególne etapy pracy.

Przed warsztatami zachęcamy do zastanowienia się co chcielibyście narysować. Portret? Ulubione zwierzątko? Pejzaż z wakacji? Wszystko dozwolone! Gdy przyniesiecie kilka gotowych pomysłów, łatwiej będzie nam wybrać i dopracować najlepszy. Projekty powinny być czarno-białe, w rozmiarze 10×15 cm. Weźcie też ze sobą fartuch albo koszulkę, której nie będziecie bali się pobrudzić.

Pracę rozpoczniemy od narysowania swojego pomysłu na kartce i przeniesienia go na matrycę. Następnie zajmiemy się wydrążaniem projektu w matrycy. Etapem końcowym będzie odbijanie grafik na papierze za pomocą łyżki. Po warsztatach każdy uczestnik otrzyma kilka własnoręcznie zrobionych odbitek oraz swoją matrycę.

Warsztaty linorytu dedykowany jest dla grupy liczącej do 10 osób (w przedziale wiekowym: 10-18 lat). Udział w warsztacie możliwy jest po wcześniejszym zgłoszeniu swojego udziału drogą e-mailową. Aby uczestniczyć w bezpłatnych warsztatach wystarczy wysłać wiadomość zawierającą imię, nazwisko, wiek i numer telefonu na adres: wezmeudzial@inicjatywab.pl. W przypadku osób niepełnoletnich wymagana jest zgodna na udział od rodziców lub opiekunów prawnych.

Warsztaty poprowadzą: Beata Kępa – studentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu na wydziale Grafiki. Zajmuje się projektowaniem graficznym, grafiką warsztatową i fotografią. Paulina Figura – studentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu na wydziale Ceramiki i Szkła.

Więcej informacji już wkrótce !
Weź udział w wydarzeniu na facebooku!

Organizatorem warsztatów linorytu jest Fundacja Inicjatywa B. Druk materiałów promocyjnych: Agencja Reklamowa GEOSPACE. Warsztaty poprowadzą: Beata Kępa oraz Paulina Figura.

Share on
One Reply to “Warsztaty linorytu”

Comments are closed.