Pozdrowienia z: Miasto Nowy Twór

Fundacja Inicjatywa B oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. C. K. Norwida w Świdnicy zapraszają na:

MIASTO NOWY TWÓR

Miejska Biblioteka Publiczna im. C. K. Norwida w Świdnicy
Data: 19 kwiecień 2017 – Otwarcie wernisażu – 17:00
Data: 20 kwiecień 2017 – Ekspozycja – 10:00-18:00
Data: 21 kwiecień 2017 – Ekspozycja – 10:00-18:00
Wstęp bezpłatny

Nadchodzi MIASTO NOWY TWÓR! Czy zastanawialiście się kiedyś, co by się stało gdyby Wrocław rozrósł się tak bardzo, że zaanektowałby pod swoje skrzydła Świdnicę? Taka futurystyczna wizja nasuwa wiele pytań: np. czy Świdnica, straciłaby swoją tożsamość i przerodziłaby się w zupełnie inne miasto? Czy Wrocław nadal pozostałby Wrocławiem? Odpowiedzi na te oraz inne pytania, postaramy się poszukać podczas wernisażu interaktywnej wystawy Agaty Elsner i Marka Straszaka.

Co się stanie jeśli dwie różne tkanki miejskie połączą się w jedną całość? Powstaje Miasto Nowy Twór – artystyczna mapa „nowego miasta”, nowego organizmu złożonego z wielu komórek, których rozrost powoduje coś na kształt guza, glitch’a, (nowotworu miasta).

Nasz projekt ma formę abstrakcyjnej instalacji interaktywnej. Użytkownik poprzez dotyk wpływa na stopień ilości przeszczepionych komórek miejskich oraz na stan zaawansowania mutacji miast. To już nie tylko Wrocław czy Świdnica, ale i Paryż, Kair, Sydney czy Nowy Jork tracą czytelność przestrzenną, doprowadzając do poczucia zagubienia we własnej małej ojczyźnie…

Odbiorca ma szansę stworzyć autorskie „Miasto Nowy Twór”, a następnie wydrukować je w formie pocztówki z własną, wykreowaną mapą.

Więcej informacji już wkrótce !
Szczegóły na: https://inicjatywab.pl/miasto-nowy-twor/
Weź udział w wydarzeniu na Facebooku!

Organizatorem projektu „Miasto Nowy Twór” jest Fundacja Inicjatywa B. Partnerem projektu jest Miejska Biblioteka Publiczna im. C. K. Norwida w Świdnicy. Twórcy instalacji: Marek Straszak oraz Ewa Agata Janicka Elsner. Projekt współfinansowany jest ze środków Miasta Świdnica!

Share on