Otwarcie regału pamięci

Fundacja Inicjatywa B, Stowarzyszenie Labiryntarium.pl oraz Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Żarów zapraszają na otwarcie autorskiego regału pamięci…

OTWARCIE REGAŁU PAMIĘCI

Miejsce: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Żarów
Data: 24 styczeń 2017
Godzina otwarcia: 17:00

Wszystkich pasjonatów lokalnej historii, mieszkańców Gminy Żarów; zapraszamy na premierowe Otwarcie regału pamięci, który został stworzony wg koncepcji Fundacji Inicjatywa B. Podczas otwarcia, opowiemy o regale, bibliotece dziedzictwa, samej ekspozycji oraz dalszych planach związanych z tym projektem.

Jeżeli wybierasz się na otwarcie regału pamięci, zabierz ze sobą zdjęcia, listy, dokumenty, mapy oraz inne materiały, które możesz zostawić na regale w celach prezentacyjnych, w celu zwiększenia świadomości mieszkańców Gminy Żarów o ich regionie. Możesz tworzyć „Regał pamięci” razem z Nami!

Przed powstaniem „Regału pamięci” stworzyliśmy oficjalną wizytówkę projektu: Ochrona dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarówwww.bibliotekadziedzictwa.pl. Na niniejszej stronie stworzonej przez firmę: yosoftware.com, znajdują się informacje na temat zakupionych materiałów, ich kopie elektroniczne, tłumaczenia oraz opisy. Strona powstała po to, aby zwiększyć świadomość mieszkańców Gminy Żarów o ich małej ojczyźnie, ale także po to, aby chronić lokalne dziedzictwo kulturowe i historyczne Gminy Żarów.

Mobilny „Regał pamięci” ma spełniać funkcję wernisażu dokumentów oraz artefaktów, które kupujemy w ramach inicjatywy: Ochrona dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów. To właśnie te unikatowe materiały, będzie można podziwiać w żarowskiej bibliotece – bibliotece dziedzictwa. Oprócz pamiętek kupionych na zagranicznych akcjach, na regale znajdą się również listy, fotografie, dokumenty etc., udostępione przez mieszkańców Gminy Żarów.

Regał pamięci to autorski projekt stworzony przez firmę Bravilla. Instalacja stworzona z płyty OSB, składa się z kilku pułek oraz szuflad dostosowanych do przechowywania pamiątek kulturowych i historycznych. „Regał pamięci” wyposażyliśmy w skaner, który umożliwi wykonanie kopii elektronicznej np. pocztówki, na prywatny komputer osoby wykonującej skanowanie oraz tablet prezentujący stronę „Biblioteki dziedzictwa”. Wszystkie ekspozycje okraszone są tabliczkami, „metkami” oraz instrukcjami, które podpowiadają w jaki sposób obchodzić się z prawie 100 letnimi dokumentami.

Więcej informacji już wkrótce !
Szczegóły na: https://inicjatywab.pl/biblioteka-dziedzictwa/ oraz http://bibliotekadziedzictwa.pl/regal-pamieci/ oraz http://www.labiryntarium.pl/index.php/odkih-gminy-zarow.html

Sponsor regału: Bravilla. Organizator: Fundacja Inicjatywa B oraz Stowarzyszenie Labiryntarium.pl. Partner główny projektu: Biblioteka Publiczna miasta i Gminy Żarów. Wsparcie projektowe: Agencja Reklamowa GEOSPACE

Share on