58-130 Otwarcie skrzynki historycznej

Fundacja Inicjatywa B oraz Stowarzyszenie Labiryntarium.pl zapraszają na otwarcie instalacji artystyczno-historycznej:

58-130 SKRZYNKA HISTORYCZNA

Miejsce: ul. Armii Krajowej 40 (Elewacja budynku dawnego ŻOKu)
Data: 14 styczeń 2017
Godzina otwarcia: 11:00

Otwieramy skrzynkę historyczną – skrzynkę dla lokalnej historii, która służyć ma mieszkańcom Gminy Żarów zachować pamięć o Naszym regionie. „Skrzynka historyczna” to tradycyjna pocztowa bryła o innych walorach wizualnych, do której nie wrzucamy już tradycyjnych listów – wrzucamy zaś informacje lub pamiątki, które pomogą zwiększyć świadomość mieszkańców Żarowa na temat ich otoczenia. Pomysłodawcami, organizatorami i wykonawcami projektu są: Fundacja Inicjatywa B oraz Stowarzyszenie Labiryntarium.

Najprawdopodobniej jest to jedyna w Polsce skrzynka historyczna, do której możemy wrzucić swoje wspomnienia oraz inne materiały, mogące pomóc pozyskać nową wiedzę na temat lokalnej przestrzeni, lub rozszerzyć posiadane informacje.

Mieszkańcu Żarowa! Jeżeli pamiętasz, jeśli wiesz coś co może wzbogacić naszą tożsamość poinformuj Nas o tym, wrzucając do skrzynki niepocztowej, a historycznej swoją wiadomość!

Co wrzucać do skrzynki ? Wszystkie materiały źródłowe tj.: listy, dokumenty, fotografie, rachunki, mapy, kartki pocztowe, gazety, broszury, ulotki oraz inne pamiątki, które zmieszczą się w okienku wrzutowym. Po otrzymaniu „wiadomości” organizatorzy projektu postarają się zdigitalizować, sfotografować oraz przeanalizować niniejsze dokumenty…

Artefakty z poczty historycznej trafią na regał pamięci… Jeżeli otrzymamy zgodę od właściciela wrzuconej wiadomości, otrzymany przez nas artefakt zostanie wyeksponowany na regale pamięci, który od stycznia 2017 roku znajdzie się w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Żarów. Jeśli wiadomość zostanie przekazana anonimowo, materiał automatycznie zostanie umieszczony na regale pamięci oraz na stronie projektu Biblioteka Dziedzictwa: www.bibliotekadziedzictwa.pl

Więcej informacji już wkrótce !
Szczegóły na: www.inicjatywab.pl/poczta-historyczna
Weź udział w wydarzeniu na facebooku!
Wstęp bezpłatny

Organizator: Fundacja Inicjatywa B oraz Stowarzyszenie Labiryntarium.pl. Wsparcie organizacyjne: Agencja Reklamowa GEOSPACE.

Share on
Dodaj komentarz