I Żarowskie Rozgrywki Gier Bez Prądu

Fundacja Inicjatywa B zaprasza do uczestnictwa w bezpłatnych rozgrywkach gier planszowych i karcianych:

PIERWSZE ŻAROWSKIE ROZGRYWKI GIER BEZ PRĄDU

Miejsce: Restauracja Parkowa bowling & pizza
Data: 27 listopad 2016
Czas: 15:00-19:00

W Pierwszych Żarowskich Rozgrywkach Gier Bez Prądu, nie może zabraknąć emocji oraz wielu pozytywnych wrażeń, które na długo zapadną w pamięci uczestników przedsięwzięcia. Biorąc pod uwagę dzień tygodnia oraz czas rozpoczęcia planszowo-karcianych pojedynków, spodziewamy się rodzinnych-przyjacielskich zespołów lub pojedynczych graczy, którzy z pewnością znajdą coś dla siebie i sprawią, że organizatorzy będą musieli zostać nieco dłużej!

Repertuar I Żarowskich Rozgrywek Gier Bez Prądu jest bardzo ciekawy (poziomy trudności są celowo zróżnicowane) i przeznaczony dla graczy o różnym wieku… Uczestnicy projektu (mali, duzi, młodsi i starsi) będą mogli handlować cennymi kamieniami, wcielając się w postać renesansowych kupców, będą służyć przedwiecznym władcom lub uczestniczyć w ruchu oporu, będą poznawać realia życia codziennego w końcówce PRL i zbierać produkty na „wakacje na działce”, będą próbować być szybsi w nieustannej walce o totem, w której liczą się kolory, znaki i refleks, będę próbować zdobyć wystarczającą liczbę złota, aby posiąść koronę w niezwykłym starciu o tron…

Do Pierwszych Żarowskich Rozgrywek Gier Bez Prądu wytypowaliśmy następujące gry (planszowe i karciane), które zdobyły liczne nagrody międzynarodowe za fabułę, atrakcyjność, uniwersalność, wykonanie oraz stopień zaawansowania:

1. #KOLEJKA (2014) – maksimum graczy: 5 | czas gry: ok. 60 min | wiek graczy +12 | Stań razem z rodziną w ogonku przed sklepem i przeżyj prawdziwe kolejkowe emocje! Kolejka jest grą planszową opowiadającą o realiach życia codziennego w latach schyłkowego PRL. Zadania graczy są proste. Muszą wysłać swoją rodzinę do sklepów na planszy i kupić wszystkie towary z listy towarów. Problem polega na tym, że półki w pięciu osiedlowych sklepach są puste…

– Zapoznaj się z instukcją gry: https://inicjatywab.pl/wp-content/uploads/2016/11/Kolejka-Instrukcja-1.pdf

2. #STUDIUM W SZMARAGDZIE (2015) – maksimum graczy: 5 | czas gry: ok. 60 min | wiek graczy +14 | Rozgrywka na podstawie wielokrotnie nagradzanego opowiadania Neila Gaimana: kompilacji historii o Sherlocku Holmesie oraz świata H.P. Lovecrafta. Każdy gracz działa zgodnie ze swoją ukrytą tożsamością: służy Wielkim Przedwiecznym albo dąży do ich obalenia i restauracji ludzkich władców. Rozgrywka jest pełna nieufności i podejrzeń, a gracze balansują między koniecznością skutecznego działania, a potrzebą utrzymania w tajemnicy swoich ról. Jako członkowie tajnych służb lub sekretnych organizacji, będą korzystać z usług (nie)sław pięknej epoki: Emmy Goldman, Leona Czolgosza, Nikołaja Kibalczyca a nawet Otto von Bismarca czy Sherlocka Holmesa…

– Zapoznaj się z instukcją gry: https://inicjatywab.pl/wp-content/uploads/2016/11/Studium-w-Szmaragdzie-Instrukcja.pdf

3. #JUNGLE SPEED + DODATEK (2013) – maksimum graczy: 10 | czas gry: 15 min | wiek graczy +7 | Gra, w której liczy się zręczność, spostrzegawczość i szybkość. Każdy z graczy dostaje karty, których musi się pozbyć podczas gry – aby to zrobić, trzeba w odpowiednim momencie złapać drewniany „totem”. Jeśli gracz złapie go w złym momencie, albo w ogóle tego nie zrobi – będzie musiał wziąć karty od swoich przeciwników…

– Zapoznaj się z instukcją gry: https://inicjatywab.pl/wp-content/uploads/2016/11/Jungle-Speed-Instrukcja.pdf

4. #SPLENDOR (2015) – maksimum graczy: 4 | czas gry: 30 min | wiek graczy: +10 | Zostań jednym z największych handlarzy kamieniami szlachetnymi epoki renesansu. Stań na czele gildii kupieckiej i podejmuj strategiczne decyzje dotyczące inwestycji w nowe kopalnie, wysyłania statków do Nowego Świata oraz zatrudniania cenionych rzemieślników. Zbuduj ekonomiczne imperium i gość w swoich progach możnych patronów dysponujących nieprzebranymi wpływami i środkami. Wszystko po to, aby zyskać chwałę i prestiż.

– Zapoznaj się z instukcją gry: https://inicjatywab.pl/wp-content/uploads/2016/11/Splendor-Instrukcja-1.pdf

5. #MONOPOLY (2016) – GRA O TRON (edycja kolekcjonerska) – maksimum graczy: 6 | czas gry: 60 min | wiek graczy +18 | Walcz o Żelazny Tron w najpopularniejszą grę świata. Najnowsza kolekcjonerska edycja Monopoly od Winning Moves przenosi nas w świat znanego na całym świecie serialu HBO – Gra o Tron. Plansza gry przedstawia serialowy świat czyli Westeros. Na tradycyjnych polach nieruchomości mamy zamki i miasta takie jak Winterfell, Czarny Zamek, Quarth czy Królewska Przystań. Popularne koleje zamieniają się w domy rodów: Starków, Lanisterów, Baratharionów i Targarianów. Na kartach Valar Morghulis czy Żelażny Tron możemy spotkać cytaty z książki „On nie był żadnym smokiem, ogień nie zabija smoka”.

Przed rozpoczęciem I Żarowskich Rozgrywek Gier Bez Prądu, zapoznaj się z regulaminami gry, które wytłumaczą zasady oraz sprawią, że szybko pokonasz potencjalnych rywali. Regulaminy dostępne są w formacje PDF na stronie tego wydarzenia, na Naszej stronie internetowej oraz przed rozpoczęciem rozgrywek.

Więcej informacji już wkrótce !
Szczegóły na: www.inicjatywab.pl
Wstęp bezpłatny

Weź udział w wydarzeniu na Facebooku!

Organizator: Fundacja Inicjatywa B Wsparcie organizacyjne: Agencja Reklamowa GEOSPACE oraz Restauracja Parkowa bowling & pizza.

Share on