Młyn poetów w Siedlimowicach

Fundacja Teatr Bezdomny, Teatr Bezdomny oraz Młyn Siedlimowice zapraszają do uczestnictwa w projekcie artystyczno-literackim:

MŁYN POETÓW W SIEDLIMOWICACH

Miejsce: Młyn Siedlimowice
Adres: Siedlimowice 1, 58-130 Żarów
Data:12 sierpień 2016 r.
Czas: 16:00-23:00
Bilety: Wstęp bezpłatny !

Gospodarczy młyn w Siedlimowicach to nowe miejsce na mapie wydarzeń kulturalnych Dolnego Śląska. To niezwykła przestrzeń, którą trzeba ożywić, to stary budynek który wymaga od artystów nowego spojrzenia. Podczas pierwszej edycji projektu, postaramy się wykorzystać nie tylko wnętrze zabytkowego młyna, ale także przestrzeń publiczną wsi, ruiny pałacu, staw i pobliskie lasy. Wszystkie miejsca staną się pracownią oraz sceną zaproszonych artystów. Organizatorem eksperymentalnego projektu: „Młyn poetów” jest Fundacja Teatr Bezdomny. Gospodarzem przedsięwzięcia jest Stary Młyn w Siedlimowicach.

#Program wydarzenia artystycznego został podzielony na kilka bloków tematycznych, tworzonych przez zaproszonych gości-twórców z Dolnego Śląska:

15:00 – Widzę Siedlimowice – spacer fotograficzno-literacki – Wspólnie z właścicielami młyna oraz uczestnikami projektu, wybierzemy się na spacer po Siedlimowicach. Spróbujemy opisać przestrzeń za pomocą zdjęć oraz literatury. Stworzone materiały zaprezentujemy wieczorem w murach starego młyna podczas spotkań personalnych.

17:00 – Wypowiedzi w Młynie – Krótkie formy literackie zapisane pod wpływem chwili… Parafrazy, trawestacje, miniatury poetyckie oraz apele – to wszystko wydrukujemy na białych kartkach, a następnie rozwiesimy w miejscach, w których nigdy by się nie znalazły.

18:00 – Plener malarski – przestrzeń zabytkowego młyna oraz wsi jest barwna, dlatego zachęcamy wszystkich malarzy oraz rysowników do udziału w plenerze, w ramach którego postaramy się uwiecznić architekturę ruin pałacu, bajkowość stawu i pobliskich lasów w formie szeroko pojętej grafiki.

18:00 – Spotkanie autorskie z Barbarą Elmanowską – w czasie, gdy artyści malerze będą zajęci tworzeniem obrazów, w murach młyna odbędzie się spotkanie, w ramach którego przedstawimy dwa, całkowicie skrajne podejścia do utworów poetyckich, omówimy warsztat pisarski i zapoznamy się z twórczością świdnickiej poetki.

19:00 – Spektakl pt. „Romanca” w wykonaniu Teatru Bezdomnego im. Bohumila Hrabala. To sztuka bliska człowiekowi i jego codziennym problemom, bo czy nie zdarzyło się, że życie przybiło Cię do ziemi i nie umiałeś się podnieść? Jedynym wyzwoleniem staje się wtedy wędrówka w poszukiwaniu ukojenia do świata piękna. Czy ratunkiem okaże się kobieta, miłość, sztuka, a może prawda, prawda o sobie samym…? Komedia w wykonaniu aktorów żarowskiej sceny teatralnej.

20:00 – Hyde Młyn Poetycki oraz Turniej jednowierszowy – ambitni literaci wezmą udział w bitwie literackiej, podczas której nie będzie litości. Hyde Młyn to okazja, aby wiersze pisane do szuflady mogły wyjść na światło dzienne.

20:30 – Koncerty akustyczne – Po prezentacji literackich utworów, spektaklu oraz tekstowych bitew, będzie można posłuchać poezji śpiewanej w wykonaniu przyjaciół starego młyna oraz artystów lokalnych.

21:15 – Projekcja filmów fabularnych – które mają drapnąć swoim charakterem, mają pozostawić coś po sobie w refleksjach uczestników projektu.

#Wsparcie programowe oraz patronat: Agencja Reklamowa GEOSPACE, Młyn Siedlimowice, Stowarzyszenie Labiryntarium.pl, Klub Literacki Rubikon, Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie. Zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną: www.fundacjatb.p

Share on