Akcja Podwórko – Wyniki naboru projektów realizacji podwórkowych 2016

12 lipca zakończył się otwarty nabór projektów w ramach Akcji Podwórko 2016. Przedmiotem naboru były realizacje projektowe, przewidziane na 2 świdnickie podwórka, które w tym roku biorą udział w projekcie. Wcześniej zaangażowani mieszkańcy, wspólnie z animatorami określili swoje potrzeby i marzenia dotyczące przyszłości ich podwórek.

W ramach naboru wpłynęło 6 ofert, spośród których każde z podwórek wybrało propozycję, która zostanie zrealizowana w sierpniu tego roku. Każda z ofert została oceniona przez kuratora projektu, przedstawicieli Urzędu Miejskiego w Świdnicy, przedstawicieli Świdnickiego Ośrodka Kultury i przedstawicieli Fundacji Teatr Bezdomny, którzy wystawili swoje rekomendacje. Ostateczna decyzja należała do mieszkańców podwórek. Wybrali oni do realizacji projekty:podwórko 1 – projekt „Nasze Atelier” autorstwa Moniki Bogusz i Marcina Mrowińskiego podwórko 2 – projekt „Eko – ławka„ autorstwa Marcina Rosińskiego. Serdecznie dziękujemy autorom wszystkich nadesłanych ofert i gratulujemy autorom wybranych pomysłów, którzy już wkrótce spotkają się z mieszkańcami podwórek, aby porozmawiać o ich realizacji. Akcja Podwórko to projekt adresowany do mieszkańców świdnickich kamienic i bloków, a jego celem jest zmiana postrzegania procesu rewitalizacji wśród mieszkańców miasta. Chcemy aby zmiany w fizjonomii miasta przestały być odbierane jako domena urzędników i konserwatorów zabytków, jako aktywność mającą uatrakcyjnić dane miejsce w oczach turysty. Uczestnicy „Akcji podwórko” współpracują z zaproszonymi przez nas artystami i rozdysponowują środki na upiększenie swojego otoczenia. W roku 2016 projekt jest realizowany na dwóch świdnickich podwórkach.

Organizatorem Projektu jest Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej Carpe Diem. Partnerami projektu są Fundacja Teatr Bezdomny i Świdnicki Ośrodek Kultury. Projekt jest współfinansowany ze środków Gminy Miasta Świdnica.

Share on
Dodaj komentarz