Fundacja Inicjatywa B oraz Polska Animacja zapraszają na projekcje konkursowe, które odbędą się w ramach:

6 edycja Festiwalu Filmów Animowanych O!PLA w Żarowie

Spotkania filmowe odbędą się w dniach 21-23 marca 2018 roku w Żarowie (Sala widowiskowa Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy; ul. Armii Krajowej 58). Wstęp na wszystkie bloki festiwalowe jest bezpłatny. Każdorazowo po zakończonej projekcji, widzowie głosują na najlepszy film w kategorii zaprezentowanej przez organizatora, biorąc tym samym aktywny udział w formie festiwalowej. W tym roku Polska Animacja oraz Fundacja Inicjatywa B, przygotowali kilka bloków projekcyjnych dedykowanych dla mieszkańców Gminy Żarów, które składają się z następujących programów: „Teraz Dzieci Mają Głos” (propozycja dla szkół podstawowych i przedszkoli) oraz „Konkurs Główny” (dedykowany dla widzów +18)

● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●

Pełna rozpiska programów festiwalowych, godziny wyświetleń, tryb projekcji oraz kategorie filmowe, które zaprezentuje Fundacja Inicjatywa B, znajduje się poniżej:

21 marca 2018 (Dzień 1)
⏰ 9:00 – 10:00 – Teraz Dzieci Mają Głos – Kategoria przedszkolna BLOK I (Projekcja dla grup zorganizowanych)

? AGI BAGI: URODZINOWY POMNIK WODZA (2016, 11′), Waldemar Mordarski, Badi Badi WARSZAWA
MARZENIA MISIA WALENTEGO (2017, 11′), Aleksandra Chrapowicka
PAMIĘTNIK FLORKI III: PREZENT (2016, 11′), Janusz Martyn, ANIMA-POL ŁÓDŹ
PAN MALUŚKIEWICZ I WIELORYB (2017, 3’42”), Michał Rychławski, Stefa 57

⏰ 10:30 – 11:20 – Teraz Dzieci Mają Głos – Kategoria przedszkolna BLOK II (Projekcja dla grup zorganizowanych)

? PAN TOTI I RYCERZE (2016, 08’03”), Grzegorz Handzlik, ORANGE Studio Animacji BIELSKO-BIAŁA
PRZYTUL MNIE: TEN WYJĄTKOWY DZIEŃ (2017, 6′), Mateusz Jarmulski, Animoon WARSZAWA
RODZINA TREFLIKÓW II: SERCE ROBOTA (2017, 08’30”), Marek Skrobecki, Studio Trefl GDYNIA
WIERCIMISIE: GDZIE JEST BUBI? (2016, 11′), Marzena Nehrebecka, Badi Badi WARSZAWA
ŻUBR POMPIK: MESZKI (2017, 7′), Aleksandra „Alex” Vetter, EgoFilm WARSZAWA

⏰ 18:00 – 20:00 – Konkurs Główny – Kategoria Studyjna – Projekcja otwarta dla mieszkańców Gminy Żarów (Widzowie +16).

? ARKA NOEGO (2017, 7’), Adam Zienowicz, Studio Munka/Stowarzyszenie Filmowców Polskich/LUNAPARK motion arts collective
DZIWNY PRZYPADEK (2017, 13’30), Zbigniew Czapla, Warsztat Filmowy
HORYZONT ZDARZEŃ (2017, 12’28”), Michał Orzechowski, FUMI Studio
MARCHEWKOWE POLE (2016, 16’), Kacper Zamarło, Studio Filmowe Xanf
MVP (2018, 03’50”), Artur Marcol, FUMI Studio
O MATKO! (2017, 12’15”), Paulina Ziółkowska, FUMI Studio
UCIECZKA (2017, 15’), Jarosław Konopka, ANIMA-POL
XOXO – POCAŁUNKI I UŚCISKI (2016, 13’53”), Wiola Sowa, Sowa Film

22 marca 2018 (Dzień 2)
⏰ 9:00 – 10:15 – Teraz Dzieci Mają Głos – Kategoria wczesnoszkolna BLOK I (Projekcja dla grup zorganizowanych)

? BAŚNIE & BAJKI POLSKIE: KOPCIUCH (2017, 13′), Paweł Czarzasty, TvSFA POZNAŃ
PUŁAPKA NA MYSZ (2016, 4’20”), Alicja Kraft, PJATK WARSZAWA
KUBA I ŚRUBA: CZARNOKSIĘŻNIK (2016, 12’30”), Bronisław Zeman i Andrzej Orzechowski, SFR BIELSKO-BIAŁA
SPODNIE I ŻELAZKO (2018, 1’20”), Julia Orlik, PWSTviT ŁÓDŹ
MIŁEK Z CZARNEGO LASU (2017, 13′), Ewelina Stefańska, TvSFA POZNAŃ
BARDOU – DWA WILKI (2017, 3′), Anna Chrzanowska, UA POZNAŃ
BAŚNIE & BAJKI POLSKIE: MAŁPA W KĄPIELI (2017, 13′), Andrzej Gosieniecki, TvSFA POZNAŃ

⏰ 10:40 – 11:55 – Teraz Dzieci Mają Głos – Kategoria wczesnoszkolna BLOK II (Projekcja dla grup zorganizowanych)

? BAŚNIE & BAJKI POLSKIE: O PSACH I KOTACH (2017, 13′), Joanna Jasińska-Koronkiewicz, TvSFA POZNAŃ
HITCHHIKERS (2018, 03’20”), Rafał Blecharz i Katarzyna Klas, Studio Pigeon WARSZAWA
KACPERIADA: WSPÓLNY FRONT (2016, 7′), Kamil Polak, Human Ark WARSZAWA
STRACH (2018, 1’45”), Olga Kłyszewicz, PWSTviT ŁÓDŹ
STRASZYDŁA RODZIME. WŚRÓD LASÓW, NA POLACH, NA WODACH, NA WIETRZE (2017, 8’43”), Kasia Zimnoch i Paweł Kleszczewski + dzieci / Animator Jutra – 10 Animator POZNAŃ
OSIEDLE (2018, 10’12”), Magdalena Bryll, Serafiński Studio WARSZAWA
POTWORNY DENTYSTA (2017, 03’23”), Ilona Rybak, PJATK WARSZAWA
BAŚNIE & BAJKI POLSKIE: O WĘŻOWEJ WDZIĘCZNOŚCI (2017, 13′), Robert Turło, TvSFA POZNAŃ

⏰ 18:00 – 20:00 – Konkurs Główny – Kategoria Szkolna – Projekcja otwarta dla mieszkańców Gminy Żarów (Widzowie +16).

? BAJKA O POWSTANIU CZARNEJ DZIURY (2017, 4’26”), Karolina Gołębiowska, AS SZCZECIN
CHWAST (2017, 04’10”), Adrianna Matwiejczuk, PWSFTviT ŁÓDŹ
C.O.Ś (CZŁOWIEK OBRASTAJĄCY ŚMIERCIĄ) (2017, 06’03”), Katarzyna Piróg, ASP WARSZAWA
GOŚĆ (2017, 2’20”), Aleksander Józefczyk, ASP KRAKÓW
KLUB SENIORA (2016, 06’11”), Agata Mianowska, PWSFTviT ŁÓDŹ
NA JĘZYKACH (2017, 3’49”), Karolina Borgiasz, PWSFTviT ŁÓDŹ
NIE MASZ DYSTANSU (2017, 3’52”), Karina Paciorkowska, PWSFTviT ŁÓDŹ
NO WEŹ KASIA, CO CI SZKODZI? (2017, 6’37”), Aleksandra Filipowicz i Konrad Ożgo, PJATK WARSZAWA
OBŁAWA (2017, 4’), Krzysztof Raczkowski, UAP POZNAŃ
OJEZU (2017, 03’48”), Betina Bożek, ASP KRAKÓW
OSTATNI POKÓJ (2017, 5’47”), Marta Chyła-Janicka, PWSFTviT ŁÓDŹ
SAMURAJ (2016, 7’08”), Tomasz Kucharczyk, PJATK WARSZAWA
SKLEP Z RYBAMI (2017, 3’), Maria Kulpa, UAP POZNAŃ
WCIELENIE (2017, 5’), Barbara Rupik, PWSFTviT ŁÓDŹ
WYBORY MISS KURNIKA (2016, 3’26”), Aleksandra Pietruk, UMCS LUBLIN
ZAMIENIAMY SIĘ W PRZYRODĘ (2017, 4’), Justyna Pazdan, PWSFTviT ŁÓDŹ
ZDROWAŚ? (2017, 04’10”), Ilona Dybka, PWSFTviT ŁÓDŹ
ZJAZD (2017, 03’41”), Jerzy Tabor, PWSFTviT ŁÓDŹ

23 marca 2018 (Dzień 3)
⏰ 9:00 – 10:00 – Teraz Dzieci Mają Głos – Kategoria przedszkolna BLOK I (Projekcja dla grup zorganizowanych)

? AGI BAGI: URODZINOWY POMNIK WODZA (2016, 11′), Waldemar Mordarski, Badi Badi WARSZAWA
MARZENIA MISIA WALENTEGO (2017, 11′), Aleksandra Chrapowicka
PAMIĘTNIK FLORKI III: PREZENT (2016, 11′), Janusz Martyn, ANIMA-POL ŁÓDŹ
PAN MALUŚKIEWICZ I WIELORYB (2017, 3’42”), Michał Rychławski, Stefa 57

⏰ 10:30 – 11:20 – Teraz Dzieci Mają Głos – Kategoria przedszkolna BLOK II (Projekcja dla grup zorganizowanych)

? PAN TOTI I RYCERZE (2016, 08’03”), Grzegorz Handzlik, ORANGE Studio Animacji BIELSKO-BIAŁA
PRZYTUL MNIE: TEN WYJĄTKOWY DZIEŃ (2017, 6′), Mateusz Jarmulski, Animoon WARSZAWA
RODZINA TREFLIKÓW II: SERCE ROBOTA (2017, 08’30”), Marek Skrobecki, Studio Trefl GDYNIA
WIERCIMISIE: GDZIE JEST BUBI? (2016, 11′), Marzena Nehrebecka, Badi Badi WARSZAWA
ŻUBR POMPIK: MESZKI (2017, 7′), Aleksandra „Alex” Vetter, EgoFilm WARSZAWA

● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●

Wszystkie niezbędne informacje dot. wydarzenia 6 edycja Festiwalu Filmów Animowanych O!PLA w Żarowie znajdują się na stronie: www.polskaanimacja.wordpress.com oraz na www.inicjatywab.pl. W przypadku chęci uczestnictwa w projekcjach zamkniętych, dedykowanych dla grup szkolnych (zorganizowanych), prosimy o kontakt telefoniczny: 781-041-989 oraz e-mailowy: kontakt@inicjatywab.pl

Organizatorzy: Polska Animacja oraz Fundacja Inicjatywa B. Wsparcie organizacyjne, druk materiałów promocyjnych: Agencja Reklamowa GEOSPACE. Instytucje zaangażowane w organizację projekcji filmowych: Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Żarowie.

- Fundacja Inicjatywa B