Mydlany Park Festiwal

Mydlany Park Festiwal - Ulotne piękno!

Kilkaset baniek mydlanych w jednej chwili! Zróbmy rodzinny happening w ramach którego kilkadziesiąt (może kilkaset ?) osób, w kilkanaście sekund wypełni przestrzeń zabytkowego parku, bańkami mydlanymi, tunelami i potworami z piany! W ramach festiwalu zostaną stworzone piękne bańki wg tajemnej receptury o średnicy od 20 do 160 cm oraz mydlane tunele o długości kilku metrów… weźmiemy udział w wielu konkursach z nagrodami, posłuchamy muzyki! Wyłącznym organizatorem wydarzenia jest Fundacja Inicjatywa B. Witajcie!

MYDLANY PARK:
FESTIWAL
ULOTNEGO
PIĘKNA

Wystarczy przyjść do parku miejskiego w Żarowie i dobrze się bawić w gronie przyjaciół i wszystkich mieszkańców miasta i gminy. Nie wymagamy rejestracji oraz zapisów, udostępniamy profesjonalny sprzęt do robienia baniek mydlanych, przeprowadzamy instruktaż, a dla wybranych pasjonatów przewidujemy upominki, zniżki do zaprzyjaźnionych sklepów animatorskich oraz wspaniałe wspomnienia… Dla najmłodszych przygotujemy „kącik małych banieczek”.

ROBISZ BAŃKI
MYDLANE ?
DUŻE, MAŁE ?

Na podstawie tajemnej receptury, którą tworzymy do 2012 roku, nauczymy wszystkich fanów ulotnego piękna, robić olbrzymie – lekko poruszające się bańki mydlane oraz długie tunele. Wspólnie nauczymy się łapać bańki na dłonie (tak aby nie pękały), sprawdzimy czy da się wdmuchnąć małe banieczki w większe bańki, robione za pomocą profesjonalnych zestawów bańkarskich!

Wzywamy wszystkie grupy bańkarsko-mydlane z Dolnego Śląska do uczestnictwa w „Mydlanym Parku”, który odbędzie się w ramach 8 edycji „Different Point of View” w dendrologicznym parku miejskim w Żarowie. Jeżeli posiadasz sprzęt bańkowy, recepturę na płyn i zwariowanych animatorów, dołącz ze swoim stoiskiem do happeningu, którego celem jest promocja bańkarzy; ich produktów oraz budowa rodzinnej, frywolnej atmosfery. Organizatorzy przedsięwzięcia spróbują sprowadzić jak największą ilość osób związanych z puszczaniem i tworzeniem wielkich baniek mydlanych, a wszystko po to, aby ożywić lokalną przestrzeń !

PROGRAM MYDLANEGO PARKU

Razem Nami przygotuj stanowiska bańkarskie, uczestnicz w warsztatach budowy sprzętu, służącego do robienia wielkich baniek mydlanych, weź udział w konkursie na największą bańkę, odwiedź wyspy mydlane stworzone przez straż pożarną, porozmawiaj z profesjonalnymi animatorami, dla których jesteś inspiracją, posłuchaj muzyki płynącej w rytm dryfu mydlanych tuneli, tworzonych przez uczestników wydarzenia.

WARSZTATY

Zapraszamy na proste warsztaty z budowy sprzętu służącego do robienia baniek mydlanych. Organizatorzy bezpłatnie zapewniają uczestnikom materiały oraz narzędzia, niezbędne do zrobienia własnych zestawów bańkarskich.

Teatr Bezdomny – 17.07.2016 r., godz.: 15:00
BAŃKOPUSZCZANIE I TUNELIROBIENIE

Zapraszamy na niesamowity, kolorowy happening polegający na frywolnym bańkopuszczaniu i robieniu długich bańkowych tuneli. Po przygotowaniu stanowisk bańkarskich, wszyscy uczestnicy programu w jednej chwili wypełnią przestrzeń parku mydlanymi tworami.

Park Miejski – 17.07.2016 r., godz.: 17:00
MYDLANE WYSPY

Zapraszamy do zabawy w wielkich mydlanych wyspach, tworzywowych przez Naszych przyjaciół ze Staży Pożarnej z Żarowa i Świdnicy. Napięcie rośnie gdy wyspa powstaje, wąż strażacki przestaje wypuszczać pianę i nagle… wszyscy wbiegają w mydlaną, całkowicie bezpieczną i zdrową wyspę! Miłej zabawy!

Park Miejski – 17.07.2016 r., godz.: 18:00

WYBRANE FOTOGRAFIE
Z PIERWSZEJ EDYCJI FESTIWALU

Nie łatwo jest uchwycić pęknięcie bańki mydlanej… na poniższych fotografiach pokazujemy nie tylko wielobarwność i rozmiar baniek mydlanych czy długich tuneli, ale także emocje jakie rysują się na twarzach Naszych bańkowiczów. Organizatorzy festiwalu „Mydlany Park” wiedzą, że profesjonalny płyn nie wystarczy do dobrej zabawy, kluczem do sukcesu jest rodzinna, przyjacielska atmosfera, która sprawia, że czujemy się odprężeni, zagubieni w tych mydlanych tworach…