Different Point of View

„Different Point of View” to autorskie wydarzenie, które cyklicznie organizowane jest przez Fundację Inicjatywa B. Ideą festiwalu jest docieranie z szeroko rozumianą ofertą edukacji kulturalnej i filmowej do mieszkańców najmniejszych miejscowości, w tym miejscowości wiejskich. Prowadzone przez  profesjonalistów warsztaty, prezentacje multimedialne oraz edukacyjne pokazy filmowe poprzedzone prelekcją; utrwalają i pomagają rozwijać wiedzę i umiejętności w takich dziedzinach jak film i nowe media. „Different Point of View” organizowany jest z powodzeniem od 2012 roku…

ZAPOZNAJ SIĘ Z EDYCJAMI DIFFERENT POINT OF VIEW

Edycja 1 (2012)

Realizacja pierwszej edycji projektu „Different Point of View” miała miejsce 03.03.2012 r., o godz. 17:00, w siedzibie Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie (kawiarnia Qltura Cafe: Żarów, ul. Piastowska 10A).

Edycja 2 (2012)

Realizacja drugiej edycji projektu „Different Point of View” miała miejsce 21.04.2012 r., o godz. 18:00, w siedzibie Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie (kawiarnia Qltura Cafe: Żarów, ul. Piastowska 10A).

Edycja 3 (2012)

Realizacja trzeciej edycji projektu „Different Point of View” miała miejsce 19.05.2012 r., o godz. 18:00, w siedzibie Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie (kawiarnia Qltura Cafe: Żarów, ul. Piastowska 10A).

Edycja 4 (2012)

Realizacja czwartej edycji projektu „Different Point of View” miała miejsce 16.06.2012 r., o godz. 18:00, w siedzibie Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie (kawiarnia Qltura Cafe: Żarów, ul. Piastowska 10A).

Edycja 5 (2012)

Realizacja piątej edycji projektu „Different Point of View” miała miejsce 16.06.2012 r., o godz. 20:00, w Parku Miejskim w Żarowie (pierwsza odsłona plenerowa).

Edycja 6 (2014)

6 edycja autorskiego projektu „Different Point of View – Inny Punkt Widzenia”, była wyjątkowa ze względu na mnogość odsłon kina plenerowego. W ramach niniejszej inicjatywy, od 16-29 sierpnia br. zorganizowaliśmy cztery spotkania z filmem animowanym, fabularnym i dokumentalnym, które znalazły swój wydźwięk w postaci seansów filmowych, spotkań autorskich oraz warsztatów.

Edycja 7 (2015)

Tegoroczna odsłona projektu, składała się z: 4 plenerowych projekcji filmowych podczas których wyświetliliśmy 25 filmów-24 twórców, 4 bloków warsztatowych, oscylujących wokół sztuk wizualnych, literackich, kuglarskich i handmade, 4 wykładów multimedialnych, w ramach których przedstawiliśmy świat filmowy od kuchni, 3 spotkań autorskich, opierających się na rozmowie i dyskusji z twórcami kultury, 2 koncertów, dzięki którym usłyszeliśmy nowe dźwięki, młodych twórców, wystawy, budowanej po części na żywo, happeningu, który zaangażował kilkadziesiąt osób.

Edycja 8 (2016)

Tegoroczna odsłona projektu, składać się będzie z: 4 plenerowych projekcji filmowych, podczas których wyświetlimy 18 znakomitych filmów, 2 wykładów multimedialnych w ramach których przedstawiliśmy świat filmowy od kuchni, 2 spacerów podczas których przybliżymy historię pewnych obiektów, wystawy rodzinnej, pokazu, live actu, wycieczki i stoisk kulinarnych, warsztatu literacko-miejskiego oraz happeningu…

Edycja 9 (2017)

W roku 2017, festiwal „Different Point of View” zagości w kilku miejscowościach województwa dolnośląskiego. Kalno, Sokołowsko, Żarów, Świdnica oraz Sobótka; te miejscowości wezmą udział w wydarzeniach artystycznych. W ramach festiwalu wyświetlimy 28 znakomitych filmów, przeprowadzimy serię wykładów multimedialnych, zorganizujemy 3 praktyczne i unikatowe bloki warsztatowe. Poza programem podstawowym spodziewamy się zaangażowania ze strony Naszych partnerów, którzy zadeklarowali stworzenie wydarzeń towarzyszących w Sobótce oraz Sokołowsku! 9 DPoV został sfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.