8 edycja Different Point of View / Kino plenerowe w Parku Miejskim

Fundacja Teatr Bezdomny oraz Teatr Bezdomny zapraszają na 8 edycję projektu artystycznego, realizowanego w postaci kina plenerowego:

DIFFERENT POINT OF VIEW

Miejsce: Park Miejski w Żarowie
Adres: Zamkowa 15, 58-130 Żarów
Czas: 29 lipiec 2016 r. – godz. 21:15 (kino plenerowe)
Wydarzenia towarzyszące: 29lipiec 2016 r. – godz. 16:00-21:00
Bilety: Wstęp bezpłatny !

Celem projektu „Different Point of View” jest propagowanie ambitnego kina dokumentalnego, fabularnego i animowanego za pomocą plenerowych seansów filmowych wśród dzieci, młodzieży i osób dorosłych, krzewienie kreatywnych postaw oraz kształtowanie świadomości artystycznej uczestników projektu dzięki wydarzeniom towarzyszącym.

#Organizator: Organizatorem projektu artystycznego: „Different Point of View”, który realizowany jest od 2012 roku jest Fundacja Teatr Bezdomny. Gospodarzem przedsięwzięcia realizowanego w postaci kina plenerowego jest Teatr Bezdomny im. Bohumila Hrabala w Żarowie.

#Repertuar 8 edycji „Different Point of View” wspierany jest przez Ogólnopolski Festiwal Filmów Animowanych O!PLA 2016 (Polska Animacja) oraz Stowarzyszenie Filmowców Polskich. Wyświetlane filmy przeznaczone są dla widzów 16+

„Chomik” – 2012 – reżyseria: Bartek Ignaciuk („30 minut”) – Pewnej nocy, z wysokiego piętra starej kamienicy wypada chomik o imieniu Przemek. Przemek jest ukochanym pupilkiem pary staruszków – Pani Marii i Pana Wacława. Roztrzęsiona para znajduje Przemka w śmietniku pod oknami. Chomik ma przypięty do ramion spadochron z chusteczki, a na głowę wciśnięty kask z nakrętki od dezodorantu. Oznaki życia są bardzo mizerne. Autorem lotniczego eksperymentu okazuje się wnuczek starszych państwa – dziewięcioletni Krzyś. Jego rodzice zostawili go u dziadków na weekend. To błahe z pozoru zdarzenie wstrząśnie życiem małej społeczności. W kłopoty wplątuje się Weterynarz, Policjant (ojciec Krzysia, syn Marii i Wacława) oraz Bogu ducha winien sprzedawca ze sklepu zoologicznego. Po tym filmie, każdy zada sobie to ważne pytanie: ile wart jest chomik?

„Koleżanki” – 2011 – reżyseria: Sylwester Jakimow („30 Minut”) – Dwie nastolatki wyruszają w piątkową, wieczorną podróż po mieście. Wystrzałowo ubrane, po dawce alkoholu zwracają na siebie uwagę zachowując się wyzywająco i wulgarnie – zaczepiają przechodniów, pasażerów autobusu. Podczas podróży w dyskusji obu dziewczyn powraca intymny problem nastolatki z jej „chłopakiem”. Film składa się z retrospekcji bohaterki i retrospekcji mijanych przez nią ludzi.

„Mały Palec” – 2014 – reżyseria: Tomasz Cichoń („30 minut”) – Pewnego wieczoru Tomek, Leszek i Seweryn kradną drogi samochód „na wydrę”, po czym sprzedają go paserowi. Chcąc uczcić dobrze wykonaną robotę, udają się na piwo do pobliskiego wietnamskiego baru. Rozochoceni sukcesem bezczelnie awanturują się z obsługą lokalu. Nie wiedzą jeszcze, że ta noc będzie dla nich długa i bolesna…

„Gli.tch” – 2014 – reżyseria: Mikołaj Sęczawa („Laureat O!PLA 2016”) – Krótkotrwałe zakłócenie” z świecie pewnego nieopierzonego ptaka odmieni jego życie na zawsze…

„Sprawa Moczarskiego – 2015 – reżyseria: Tomasz Siwiński („Laureat O!PLA 2016”) – Film pokazuje fragment losów Kazimierza Moczarskiego, kapitana Armii Krajowe, patrona Nagrody na najlepszą książkę roku o historii Polski po 1918 r. do współczesności. Moczarski planował zamach na Jürgena Stroopa, generała SS, odpowiedzialnego za zagładę getta w Warszawie. Po wojnie obaj zostali skazani przez sąd PRL na karę śmierci. Spędzili razem 9 miesięcy w jednej celi więziennej. Stroop został powieszony w 1952 roku. Moczarski został uniewinniony i zrehabilitowany w 1956 r. Swoją konfrontację ze Stroopem opisał w „Rozmowach z katem”.

#Wydarzenia dodatkowe to propozycja dla wszystkich uczestników 8 edycji „Different Point of View”, którzy zechcą się pojawić w Parku Miejskim oraz Teatrze Bezdomnym im. Bohumila Hrabala w Żarowie 29 lipca br.

#Warsztaty: Wypowiedzi w mieście – Teatr Bezdomny im. Bohumila Hrabala w Żarowie | 29.07.2016 r. godz. 16:00 | Wstęp bezpłatny – Pierwsza część: „Wypowiedzi w mieście” przybierać będą różnorodną formę oscylującą wokół krótkich utworów literackich oraz sztuki ulicznej. Na co dzień spotykamy się z różnego typu napisami, które „wrzucane” są na ściany i mury zabudowań miejskich, aczkolwiek ich treści nie są zadowalające. Warsztaty z tworzenia literackich form miejskich wykorzystają w swoim praktycznym spotkaniu, szablony z zawierającą wypowiedzią artystyczną, farby, spraye oraz elementy pochodzące z recyklingu. Druga część: „Poezjotwory”. Dyskusja na temat formy literackiej przeniesionej w przestrzeń miejską. Wcześniej przygotowane teksty (mające maksimum 6 wersów) będą tematem dyskusji, która doprowadzi do wybrania pewnych zapisów, które umieszczone zostaną w przestrzeni miejskiej. Więcej na: https://inicjatywab.pl/dpovedycja8

#Wykład: Mocap, jako narzędzie integracji – Teatr Bezdomny im. Bohumila Hrabala w Żarowie | 29.07.2016 r. godz. 18:00 | Wstęp bezpłatny – Technologia motion capture jest obecnie powszechnie wykorzystywana w branży animacji i gier. W związku z tym, że poszukiwane są zaawansowane rozwiązania fabularne i w dziedzinie kinetyki postaci, rośnie zapotrzebowanie na unikalne typy ruchów. W prezentacji – dr Jan Stasieńko, z Dolnośląskiej Szkoły Wyższej – pokaże efekty pracy z osobami niepełnosprawnymi w ramach projektu naukowego realizowanego w Centrum Gier i Animacji „Digital Masters” w DSW. Więcej na: https://inicjatywab.pl/dpovedycja8

#Pokaz: Iluzja karciana w najlepszym wydaniu – Teatr Bezdomny im. Bohumila Hrabala w Żarowie | 29.07.2016 r. godz. 19:30 | Wstęp bezpłatny – Oficjalny pokaz iluzji karcianej w najlepszym wykonaniu. Wszystkie rutyny zaprezentowane będą w bezpośrednim kontakcie z widzami, którzy z każdą kolejną minutą, będą coraz bardziej zaangażowani i rozbawieni. Pokaz odbędzie się przy stoliku i przeznaczony jest dla grupy około 50 osób. Wydarzenie unaoczni metody karciane, które wpływają na wyobraźnię odbiorcy. Za pomocą zręczności i przemyślanych technik prowadzący stanie się bohaterem przedsięwzięcia, w którym będzie doradzał, ratował i inspirował publiczność. Spotkanie autorskie ma na celu promocję osoby Grzegorza Niczyporuka – Mieszkańca Żarowa oraz unaocznienie technik iluzjonistycznych. Więcej na: https://inicjatywab.pl/dpovedycja8

#Liveact: Live Act – „Podróż na księżyc” – Park Miejski w Żarowie | 29.07.2016 r. godz. 20:45 | Wstęp bezpłatny – Przed projekcją filmów w plenerze, zapraszamy wszystkich miłośników science-fiction, artystycznych performanców oraz live actów, na występ Dariusza Miziarskiego. – Co to będzie ? Muzyka na żywo do filmu pt. „Podróż na Księżyc” z 1902 roku w reżyserii Georgesa Méliès, pobudzi wyobraźnie i ożywi niemy obraz. Wybraliśmy materiał filmowy, który przypomina raczej eksperyment niż wielką produkcję filmową, aczkolwiek zasługuje on na wielką uwagę ze względu na nowatorskie rozwiązania filmowe i efekty wizualne. Więcej na: https://inicjatywab.pl/dpovedycja8

#Wsparcie programowe oraz patronat: Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Burmistrz Miasta i Gminy Żarów, Agencja Reklamowa GEOSPACE, Młyn Siedlimowice, Muzeum Kolejnictwa, Ogólnopolski Festiwal Filmów Animowanych O!PLA 2016 – Polska Animacja, Stowarzyszenie Labiryntarium.pl, Panorama Świdnicka, Patryk Scelina, regionfakty.pl, Dolnośląska Szkoła Wyższa, Sklep Animatora PL, Howling Wolf Dariusz Miziarski, kulturaonline.pl, Swidnica24.pl, Soul Seed Media, WS-24.pl, Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi stronami: www.fundacjatb.pl oraz www.dpov.fundacjatb.p

Share on
Dodaj komentarz